COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 10. mája 2021. Sviatok má Victória zajtra má sviatok Blažena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow Podporme spolu našich zamestnancov
Podporme spolu našich zamestnancov Formátovať pre tlač

15 október 2020    

Ocenenie "Môj lekár" a "Moja sestra"

Toto prestížne ocenenie vzdáva hold výnimočným lekárom a sestrám, ktorí sú vďaka svojej empatii, obetavosti a vysokému nasadeniu mimoriadnym prínosom pre pacientov. Sú tu pre nich aj nad rámec svojich pracovných povinností, pretože svoje povolanie nevnímajú len ako prácu, ale predovšetkým ako poslanie.

Sme veľmi hrdí, že sa medzi TOP nominovaných dostali aj výnimoční zamestnanci UNLP Košice. Pošlite im prosím svoj hlas na stránke:

https://aopp.sk/ocenenie-moj-lekar-moja-sestra

Image   
MUDr. Mária Zakuciová

O pacientov s Crohnovou chorobou a Ulceróznou kolitídou sa stará už 26 rokov. Pôsobí na gastroenterologickej ambulancii I. Internej kliniky Univerzitnej nemocnice L. Paustera v Košiciach. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam pomohla stanoviť správnu diagnózu, zlepšiť zdravotný stav a kvalitu života mnohým pacientom. Pani doktorka je nielen profesionálom, ale aj človekom s veľkým srdcom a ľudským prístupom. Je spoluzakladateľkou jedného z prvých centier biologickej liečby na Slovensku a svojou publikačnou činnosťou posúva svoje vedomosti ďalej nielen odborníkom, ale aj samotným pacientom. Nová publikácia „Život s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou", na ktorej sa ako spoluautorka podieľala, sa stala hodnotným materiálom pre pacientov a ich rodiny. Za tie dlhé roky si pani doktorka právom zaslúži poďakovanie od veľkého počtu pacientov za svoj vysoko profesionálny a ľudsky prístup. 

 

Image 
Mgr. Marianna Hrehová

Už 15 rokov pracuje ako sestra na Klinike úrazovej chirurgie a 14 rokov na septickom oddelení v Univerzitnej nemocnici L. Paustera v Košiciach. O pacientov s chronickými ranami sa stará naozaj ukážkovo a vždy si ochotne ukrojí aj zo svojho voľného času, aby im mohla pomôcť zahojiť rany, utíšiť ich bolesť empatickým slovom, rovnako aj ich blízkym. Pri práci v prospech svojich pacientov sa neuspokojí len so svojimi doterajšími skúsenosťami a vedomosťami, neustále sa vzdeláva a hľadá nové informácie o ošetrovaní chronických rán pacientov. Svoje poznatky potom posúva ďalej v rámci svojich prednášok. Aj vďaka jej efektívnej spolupráci s ďalšími lekármi a sestrami na pracovisku sa stala starostlivosť o rany omnoho kvalitnejšou a efektívnejšou. Svoju pomoc ponúka aj pri ošetrovaní chronických rán v agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti (ADOS), ktoré poskytujú za zložitých podmienok starostlivosť imobilným a ťažko chorým pacientom. 

Image  
MUDr. Pavol Pobeha, PhD.

Pán doktor pracuje ako lekár na Klinike pneumológie a ftizeológie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a Univerzitnej nemocnice L. Paustera v Košiciach, ktorá je zároveň jediným špecializovaným centrom na východnom Slovensku pre diagnostiku a liečbu nervovosvalových ochorení a ich pľúcnych komplikácií. Vo svojej práci kladie dôraz predovšetkým na včasnú a kvalitnú starostlivosť o pacienta s cieľom zabezpečiť mu čo najlepšiu kvalitu života a dĺžku prežitia. Spolupracuje s množstvom odborníkov a pomáha tiež pri vybavovaní potrebných prístrojov na doma či už kontaktom s dodávateľskými firmami alebo so zdravotnými poisťovňami. Neuspokojí sa len s bežným a zaužívaným spôsobom liečby. Práve naopak, pre svojich pacientov sa vždy snaží urobiť maximum, a to aj zavádzaním nových moderných liečebných postupov. Mimoriadne citlivo pristupuje k potrebám imobilných pacientov a vytvára pre nich špeciálne podmienky, aby sa cítili sebaisto v prípade nutnosti hospitalizácie. V rámci rekonštrukcie kliniky dokonca upozorňoval na ich potreby, intenzívne komunikoval s vedením pracoviska o nutných stavebných úpravách a sám iniciatívne hľadal možnosti ako zapožičať zdvíhacie zariadenie na oddelenie. Je to skrátka lekár s veľkým srdcom.

Hlasovať môžete do 15. novembra 2020

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 30 október 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001