COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 10. mája 2021. Sviatok má Victória zajtra má sviatok Blažena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow DNES24.SK: Rekonštrukcia košickej nemocnice: Pozrite, čo všetko sa vynovilo
DNES24.SK: Rekonštrukcia košickej nemocnice: Pozrite, čo všetko sa vynovilo Formátovať pre tlač

02 február 2016    

Uverejnené: 25.1.2016
Redaktorka: Veronika Ondo-Cholewová 

Koncom minulého roka Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UN LP) úspešne ukončila výmenu pôvodných schodiskových okien za nové na troch nemocničných pavilónoch v areáli na Rastislavovej ulici. Okrem osadenia nových plastových okien, vymenili vnútorné i vonkajšie parapety. Preinvestovaných vyše 10 tis. Eur povedie k úspore finančných prostriedkov na vykurovanie, keďže nové okná s lepšími izolačnými vlastnosťami znížia energetickú náročnosť budov.

„V utorok (19.1.) dopoludnia sme prevzali ďalšiu ukončenú stavbu v areáli na Triede SNP – rekonštrukcia vstupu do budovy polikliniky spolu so zriadením miestnosti pre informátora,“ uviedla hovorkyňa Ladislava Šustová.

Vymenia schodisko
Pred vstupom do polikliniky aktuálne vymieňajú aj schodisko. Ak sa nevyskytnú neočakávané technické problémy, hotové by malo byť do 15. februára. Návštevníci polikliniky môžu rátať aj s výmenou asfaltu pred vchodom do budovy.

Okrem vyššie uvedených ukončených rekonštrukcií v oboch areáloch nemocnice, súbežne realizujú aj ďalšie stavebné úpravy:

Rekonštrukcia výťahov
„Momentálne rekonštruujeme verejné hygienické zariadenia pri ambulanciách v budovách na Rastislavovej ulici, ako aj na Triede SNP, následne pristúpime k výmene podláh v priestoroch polikliniky na Triede SNP. Krátko pred ukončením je výmena všetkých okien na chirurgickom monobloku na Rastislavovej. Rekonštruujeme 1 výťah v lôžkovom monobloku na Triede SNP a zároveň pripravujeme rekonštrukciu ďalších piatich výťahov na Rastislavovej,“ konkretizoval námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Ing. Branislav Ropek, MPH.

Financie na tieto rozsiahle úpravy, poskytlo UN LP Ministerstvo zdravotníctva SR ako viazané kapitálové výdavky zo štátneho rozpočtu v celkovej výške 1,8 mil Eur.

Uvedené akcie sú kombinované aj s vlastnou údržbou:
„Po každej rekonštrukcii vo vlastnej réžii dbáme aj o estetizáciu prostredia, v ktorom trávia čas naši pacienti, napr. vymaľovaním interiérov. Veríme, že konečný výsledok všetkých uspokojí a prinesie vyšší komfort pre pacientov,“ dodal riaditeľ UN LP Košice MUDr. Milan Maďar, MPH.

UN LP Košice pri tejto príležitosti vyzýva všetkých návštevníkov, aby rešpektovali uverejnené oznamy o priebehu stavebných prác v priestoroch nemocnice a zároveň ich žiada o pochopenie a trpezlivosť až do ukončenia všetkých rekonštrukcií.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001