COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 10. mája 2021. Sviatok má Victória zajtra má sviatok Blažena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KOŠICE DNES: Pacientov čakajú zmeny pri vstupe na polikliniku
KOŠICE DNES: Pacientov čakajú zmeny pri vstupe na polikliniku Formátovať pre tlač

02 február 2016    

Uverejnené: 20.1.2016
Redaktorka: Viera Horniaková

Pacienti Univerzitnej nemocnice L. Pasteura sa pri vstupe na polikliniku na Triede SNP môžu čoskoro stretnúť s prvými pozitívnymi zmenami. Viac ako 40-ročná budova sa vďaka prostriedkom z Ministerstva zdravotníctva dočkala čiastkovej rekonštrukcie.

„V utorok sme prevzali ukončenú stavbu – rekonštrukciu vstupu do budovy polikliniky spolu so zriadením miestnosti pre informátora. Výmena schodiska pred vstupom do polikliniky by mala byť hotová do 15. februára, ak sa nevyskytnú neočakávané technické problémy,“ informovala košice:dnes hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.

Vymieňajú okná
V „starej“ časti nemocnice na Rastislavovej 43 bola už koncom minulého roka ukončená výmena schodiskových okien a parapiet na troch nemocničných pavilónoch. Preinvestovaných vyše 10-tisíc eur by sa malo odraziť v úspore finančných prostriedkov určených na vykurovanie.
V súčasnosti sa vymieňajú okná na chirurgickom monobloku. Plánovanú rekonštrukciu tamojších piatich výťahov zatiaľ brzdí čakanie na súhlas ministerstva zdravotníctva so začatím verejného obstarávania.

Nové budú toalety
Vo vnútri budovy polikliniky na Triede SNP, kde aktuálne sídli asi 40 špecializovaných ambulancií, naďalej prebiehajú stavebné úpravy toaliet.
 „Po kompletnej obnove verejných WC pri ambulanciách na Triede SNP a na Rastislavovej, ktorá by mala byť ukončená do polovice februára, pristúpime k výmene podláh,“ spresnila ďalší postup L. Šustová.

Rekonštrukcia jedného z výťahov v 17-podlažnom lôžkovom susediacom monobloku by mala skončiť do konca marca.

Na uvedené investičné akcie získala UNLP z rozpočtu rezortu 1,8 milióna eur. Ako L. Šustová dodala, nemocnica použije na spríjemnenie prostredia, v ktorom trávia čas pacienti, aj vlastné zdroje. Po ukončení stavebných rekonštrukčných prác napríklad na vymaľovanie interiérov.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001