COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 10. mája 2021. Sviatok má Victória zajtra má sviatok Blažena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow WEBNOVINY.SK: Podozrenie z korupcie bude možné oznámiť aj nemocnici
WEBNOVINY.SK: Podozrenie z korupcie bude možné oznámiť aj nemocnici Formátovať pre tlač

19 jún 2015    

Uverejnené: 1.6.2015
Zdroj: SITA

Čislák povedal, že antikorupčné linky začnú v najbližších dňoch okrem Košickej nemocnice fungovať aj v ďalších. Rezort zdravotníctva ponúka možnosť zasielať podnety aj na e-mailovú adresu. Prípady podozrenia z korupcie môžu občania nahlásiť nielen na ministerstvo zdravotníctva, ale od pondelka aj na protikorupčnú linku košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach alebo na e-mailovú adresu korupcia@unlp.sk.

Ako v pondelok na tlačovej besede v Košiciach informoval minister zdravotníctva Viliam Čislák, košická nemocnica je prvá, no elektronicky sa budú môcť nahlásiť podozrenia z korupcie v každej štátnej univerzitnej i fakultnej nemocnici. Ide o opatrenia, ktoré sú súčasťou ozdravného plánu nemocníc.

Čislák povedal, že antikorupčné linky začnú v najbližších dňoch fungovať aj v ďalších nemocniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva. Rezort zdravotníctva ponúka možnosť zasielať podnety aj na e-mailovú adresu office@health.gov.sk alebo info@health.gov.sk. Na otázku, či budú vybavované aj nepodpísané podnety, minister reagoval, že podnety, vrátane anonymných, adresované nemocniciam či ministerstvu budú vybavené a ak sa ukáže, že sú opodstatnené, budú ich riešiť orgány činné v trestnom konaní.

"Na ministerstve zdravotníctva máme takúto linku už takmer päť rokov a na políciu sme postúpili deväť podnetov. Niekomu sa môže zdať, že je to nízky počet, ale som presvedčený, že každý jeden pacient, ktorý sa rozhodol podať podnet, posunul tému korupcie v zdravotníctve o výrazný krok vpred," povedal minister Čislák. Podľa jeho slov ľudia podajú takéto oznámenie radšej e-mailom ako telefonicky. Riaditeľ UNLP Milan Maďar uviedol, že zriadenie takejto linky vníma ako ďalší ústretový krok smerom k pacientom.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001