COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 10. mája 2021. Sviatok má Victória zajtra má sviatok Blažena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TV JOJ: Inkubátor ako darček
TV JOJ: Inkubátor ako darček Formátovať pre tlač

11 jún 2015    

Uverenené: 1.6.2015 o 19:30; Noviny TV JOJ
Redaktor: Jozef Kačmáry

Ľuboš Sarnovský, moderátor: "Doslova rozprávkový príbeh sa niekoľko týždňov odohrával na Slovensku a tisíce ľudí, ktorí boli jeho súčasťou, o tom možno ani len netušili. Kľúčom bolo kúpiť si pesničkové CD-čko. A vďaka tomu títo ľudia poskytli peniaze na mimoriadnu veci. Pozrite sa, čomu pomohli."

Jozef Kačmáry, redaktor: "Na začiatku tejto rozprávky stačilo urobiť jednoduchý nákup, pritlačiť ho vo vozíku k pokladni a odísť aj s drobným darčekom, a z pokladní nákupných centier putovali už takéto zázračné prístroje pre novorodencov. Krajší Deň detí si v košickej nemocnici nemohli želať."

MUDr. Božena Pšeničková, primárka Neonatologického oddelenia: "To je najoriginálnejší darček."

Jozef Kačmáry: "Na Slovensku sa rodí až desať percent detí, ktoré musia svoj život začať pobytom v inkubátore. A preto nie je takejto techniky nikdy dosť."

MUDr. Božena Pšeničková: "Inkubátor potrebujú deti, ktoré majú problémy. Sú to bábätká nedonosené."

Jozef Kačmáry: "Každá rozprávka má šťastný koniec. V tomto prípade je dobrou správou to, že tieto staré inkubátory v nemocniciach vymenia za nové. A to len vďaka výnimočnej myšlienke a veľkým nákupom Slovákov. Tento rozprávkový príbeh sa odohrával v obchodoch. Isto si pamätáte na kampaň. Po každom nákupe ste si mohli za jedno euro kúpiť rozprávkové CD-čko a každá minca putovala na nové inkubátory."

Martin Nagy, konateľ Lidl Slovensko: "Sa nám podarilo vyzbierať natoľko dostatočnú veľkú finančnú čiastku, aby sme boli schopní štrnástim nemocniciam v desiatich slovenských mestách zakúpiť dokopy tridsaťštyri inkubátorov v celkovej hodnote šesťstotisíc eur."

Stanislav Čajka, generálny riaditeľ Lidl Slovensko: "Chcel by som poďakovať našim zákazníkom, že sa v takej veľkej miere pričinili o úspech tohto projektu, pretože hlavne od nich záviselo to, koľko prístrojov budeme schopní zakúpiť."

Viliam Čislák, minister zdravotníctva: "Veľmi vítam takéto aktivity súkromných spoločností, ktoré ešte viacej prispejú k tomu, aby sme skvalitnili zdravotnú starostlivosť."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001