COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 10. mája 2021. Sviatok má Victória zajtra má sviatok Blažena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TERAZ.SK: Detské nemocnice získali z projektu obchodného reťazca 34 inkubátorov
TERAZ.SK: Detské nemocnice získali z projektu obchodného reťazca 34 inkubátorov Formátovať pre tlač

11 jún 2015    

Uverejnené: 1.6.2015
Zdroj: TASR

Foto: TASR/Milan Kapusta

text k foto: Prínos projektu ocenil aj minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Na snímke pri nových intenzívnych inkubátoroch a výhrevnom lôžku MUDr. Božena Pšeničková, CSc. primárka Novorodeneckého oddelenia UNLP Košice a vpravo Stanislav Čejka, gen. riaditeľ Lidl Slovenská republika, v.o.s.

Dohromady 14 slovenských detských nemocníc získa celkovo 34 život zachraňujúcich inkubátorov v hodnote 600.00 eur. Zakúpené boli z výnosu projektu "Rozprávky, ktoré potešia všetky deti", ktorý realizoval obchodný reťazec Lidl pod odbornou garanciou Ministerstva zdravotníctva SR.

Prvé z inkubátorov dnes - na Medzinárodný deň detí odovzdali Detskej fakultnej nemocnici (DFN) a Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. Určené sú aj pre ďalšie nemocnice v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove, Nitre, Nových Zámkoch, Trenčíne, Trnave, Žiline a Martine.
"Veríme, že tieto prístroje pomôžu zachrániť a skvalitniť životy tisícok detí, ktoré musia o to najdôležitejšie – zdravie tvrdo bojovať od svojich prvých chvíľ," uviedol dnes pri slávnostnom odovzdaní konateľ spoločnosti Lidl Slovenská republika Martin Nagy.

Projekt prebiehal od 11. mája, keď si zákazníci reťazca mohli zakúpiť za jedno euro jednu z troch audiorozprávok – Soľ nad zlato, Tri prasiatka a Janko Hraško. Výnos smeroval na zakúpenie inkubátorov, spolu s prístrojmi získajú nemocnice aj servisné prehliadky na obdobie desiatich rokov.

Prínos projektu ocenil aj minister zdravotníctva Viliam Čislák, podľa ktorého je skĺbenie posolstva známych rozprávok s pomocou detským pacientom zmysluplné a má aj ďalší, pre deti obohacujúci rozmer. "Podpora kvalitnejšieho poskytovania zdravotnej starostlivosti našim najmenším pacientom je vždy vítaná. Na Slovensku máme špecializované pracoviská, kde sú skúsení lekári, sestry aj zdravotnícky personál a moderná medicínska technika je veľkým benefitom, pretože dnes je rekonštrukcia nemocníc a zabezpečenie technickým vybavením takpovediac úlohou dňa," povedal.

Košická DFN získala tri inkubátory a jedno výhrevné lôžko, ďalšie tri inkubátory dostala UNLP. Podľa riaditeľky DFN Ingrid Urbančíkovej moderné prístroje nepochybne zlepšia kvalitu poskytovanie zdravotnej starostlivosti na špecializovaných pracoviskách.

Riaditeľ UNLP Milan Maďar konštatoval, že v nemocnici sa personál dvoch neonatologických pracovísk stará ročne o stovky patologických novorodencov. "Patria medzi ne prevažne predčasne narodené deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, deti s rôznymi poruchami popôrodnej adaptácie, ako aj novorodenci s vrodenými vývojovými chybami. Náročný proces adaptácie pomáha novorodencom zvládnuť, okrem našich profesionálnych odborníkov, aj špeciálne prístrojové vybavenie," priblížil význam inkubátorov.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 11 jún 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001