COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 27. februára 2021. Sviatok má Alexander zajtra má sviatok Zlatica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Pracovníci Kliniky pre infekčné choroby zaznamenali prvý hromadný výskyt salmonelózy

04 júl 2007   web - Tlačové správy  

 Pracovníci Kliniky pre infekčné choroby FN L. Pasteura Košice zaznamenali v týchto dňoch prvý hromadný výskyt salmonelózy. Kultivácia potvrdila, že sa dvanásť hospitalizovaných pacientov nakazilo v závere minulého týždňa na svadobnej hostine baktériou salmonelly, medzi nimi aj ženích a nevesta. Zdrojom salmonelózy mohol byť majonézový šalát, ktorý sa na oslave podával.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 júl 2007 )   Čítať viac...  
Na historicky prvom tenisovom turnaji FNLP sa zápolilo odušu

14 jún 2007   web - Udialo sa...  

Zábavy i športového zápolenia si užili účastníci 1. Tenisového turnaja Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktorý sa konal v sobotu 9. júna na tenisových kurtoch v Pánskom lese. Možnosť zmerať si sily využila tridsiatka hráčov, prevažne zamestnancov nemocnice, no chýbať nemohli ani priaznivci FNLP a sponzori turnaja.

Turnaj začal okolo deviatej a na šiestich kurtoch sa hrali na deväťbodový set dvojhry i štvorhry. O tom, že zápolenie vzali niektorí veľmi vážne svedčí i skutočnosť, že sa niektoré sety hrali aj vyše hodiny. Turnaj preto skončil až podvečer a čosi po šiestej prišlo na rad vyhodnotenie. Ceny odovzdával riaditeľ Jaroslav Šajty, pod záštitou ktorého sa turnaj konal. Víťazi v jednotlivých skupinách získali nielen cennú trofej, ale i vecné dary.

Image

Víťazi turnaja

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 19 jún 2007 )   Čítať viac...  
Centrum preventívnej a športovej medicíny oslavuje prvé narodeniny

12 jún 2007   web - Tlačové správy  

Centrum preventívnej a športovej medicíny Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktoré je prvým pracoviskom svojho druhu na Slovensku, oslavuje v týchto dňoch svoje prvé narodeniny. Centrum vzniklo l. júna minulého roku na pôde Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice po reštrukturalizácii a rozšírení náplne činnosti Kliniky preventívnej  medicíny a telovýchovného lekárstva, ktorá sa v apríli 2006 transformovala z Kliniky  telovýchovného lekárstva s 25-ročnou históriou.

 Image

Foto: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 12 jún 2007 )   Čítať viac...  
Tohoročné oslavy MDD v Nižnej Hutke sa naozaj vydarili!

04 jún 2007   web - Udialo sa...  

Veselo bolo v sobotu v Nižnej Hutke na oslavách Medzinárodného dňa detí. Na miestnu strelnicu prišlo okolo tisíc návštevníkov - zamestnancov FN L. Pasteura Košice a ich detí, ktorí si chceli oddýchnuť a dobre sa zabaviť. Pre malých i veľkých boli totiž pripravené rôzne súťaže a nechýbala samozrejme ani dobrá hudba, mažoretky, gulášik, pivko a kofola.

Image

Autor fotografií: Dionýz Kiss 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 05 jún 2007 )   Čítať viac...  
Artériová hypertenzia v tabuľkách a grafoch sa dočkala tretieho vydania

30 máj 2007   web - Tlačové správy  

MUDr. Peter Jonáš, zástupca prednostu Kliniky geriatrie a gerontológie FN L. Pasteura Košice, je autorom už tretieho vydania knihy Artériová hypertenzia v tabuľkách a grafoch – návody pre prax, ktorej druhé vydanie vyšlo v roku 2004 pri príležitosti osemdesiateho výročia založenia fakultnej nemocnice. Najnovšie, rozšírené vydanie, zodpovedá stavu dnešných vedomostí a na základe medicíny dôkazov radí, ako diagnostikovať a liečiť vysoký krvný tlak s jeho komplikáciami a pridruženými ochoreniami. Jedna z kapitol je venovaná aj endokrinnej hypertenzii a jej autorkou je zástupkyňa prednostu IV. Internej kliniky FNLP Košice MUDr. Anna Tokarčíková.

Tristoštyridsaťstranová publikácia je určená predovšetkým lekárom prvého kontaktu, najmä internistom, ale aj iným odborníkom, ktorí liečia pacientov s vysokým krvným tlakom. Vyšla v náklade 2100 kusov a nebude sa predávať. Aby sa k lekárom dostala rýchlejšie a jednoduchšie, distribuovať ju budú farmaceutické firmy, ktoré jej vydanie sponzorovali.

Image

Foto a koláž: Dionýz Kiss. Na snímke autor publikácie Artériová hypertenzia v tabuľkách a grafoch MUDr. Peter Jonáš

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 máj 2007 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 71 72 73 74 75 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 127 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001