Dnes je nedeľa 20. októbra 2019. Sviatok má Vendelín zajtra má sviatok Uršula .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
V priestoroch UNLP Košice sme učili, ako si správne dezinfikovať ruky

11 máj 2018   web - Udialo sa...  

Vyskúšali ste si niekedy pod UV lampou, či máte správne vydezinfikované ruky? Takúto možnosť dostali v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice všetci tí, ktorí sa zapojili do osvetového podujatia pri príležitosti Svetového dňa čistých rúk. Jeho cieľom bolo upozorniť na potrebu zvýšenej hygieny rúk pri návšteve nemocnice, vďaka ktorej chránime seba i ostatných.

Image

Každá nemocnica je aj napriek každodennému čisteniu jej priestorov prostredím so zvýšeným výskytom mikróbov. Rôzne vírusy či baktérie, ktoré môžu byť nebezpečné nie len pre personál, ale aj pre pacientov,  prinášajú do nemocnice rôzni návštevníci či pacienti. Pri odchode zo zdravotníckeho zariadenia by sme sa mali všetkých týchto nebezpečenstiev zbaviť. Práve preto sa UNLP Košice spolu s ďalšími 5 slovenskými nemocnicami zapojila do osvetového podujatia zameraného na správne čistenie rúk.

Návštevníci nemocnice si mali možnosť pomocou špeciálnej UV lampy bezplatne otestovať, či svoje ruky pri príchode a odchode zo zdravotníckeho zariadenia dezinfikujú správne. Naučiť sa mohli správnu techniku pre dôkladnú dezinfekciu rúk a na ich ďalšie otázky k hygiene rúk našli odpovede u vyškoleného personálu v promostánku. K dispozícii boli aj rôzne informačno-edukačné materiály.  

Image

U nemocničných pacientov je riziko nákazy vyššie a nebezpečnejšie ako pre zdravého človeka, keďže v dôsledku ochorenia alebo invazívnych zákrokov, ktoré podstúpili, môžu mať zníženú imunitu. Najviac ohrození sú pacienti operačných oddelení, jednotiek intenzívnej starostlivosti a pracovísk intenzívnej medicíny. Vďaka správnej hygiene rúk môžeme ochrániť pred nákazou nielen seba, ale aj svoje okolie.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 11 máj 2018 )    
UNLP Košice vykonáva ako jediné pracovisko na Slovensku unikátnu operáciu očí

09 máj 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Zákrok s názvom 27 gauge vitrektómia má pre pacientov mnohé výhody, ako napríklad absenciu stehov či rýchlejšiu rekonvalescenciu  

Očné oddelenie UNLP Košice disponuje skúseným personálom a kompletným inštrumentáriom na to, aby mohol zákrok s názvom 27 gauge vitrektómia vykonávať. Ide o najtenšie a pre oko najšetrnejšie nástroje na túto operáciu. Unikátny zákrok slúži pacientom s ochoreniami sklovca a sietnice oka.

Image
Image

„Jedná sa najmä o krvácanie do sklovca, odlúpenie sietnice, o dieru v makule, epiretinálnu membránu, či úrazy oka s cudzím vnútroočným telesom. Štandardne sa vo svete v dnešnej dobe vykonáva 23 gauge vitrektómia, pri ktorej sa používajú nástroje 0,72mm hrubé a pri ktorých je väčšinou nutné zašiť skléru a spojovku oka. Pacienta tak po operácii trápia stehy v oku a následne jazvy, ktoré pacient dlhodobo vníma ako cudzie teleso na povrchu oka,“ dodala lekárka Očného oddelenia, MUDr. Katarína Perduková. 

Image

Pri tejto metóde je v ojedinelých prípadoch pacient ušetrený aj od nepríjemnej injekcie na znecitlivenie oka a oko sa znecitliví len kvapkami. Používajú sa nástroje hrubé len 0,4mm. Pacient tak po operácií nemá žiadne stehy ani jazvy na oku a doba liečenia je teda výrazne kratšia. 

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 09 máj 2018 )    
Pozývame Vás na odborný seminár

27 apríl 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2018 )    
UNLP Košice bola opäť súčasťou Dňa kariéry

13 apríl 2018   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice bola opäť súčasťou podujatia Deň kariéry. To bolo určené všetkým študentom, ktorí zvažujú, čo budú robiť po ukončení štúdia. Okrem účasti na podujatí sme mali aj prednášku na Lekárskej fakulte UPJŠ, na ktorej MUDr. Tomáš Andráš, MBA z odboru LPS predstavil unikátne zákroky, ktoré v nemocnici vykonávame.

Image

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 apríl 2018 )    
V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa konal dôležitý seminár

15 marec 2018   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, Slovenskou pediatrickou spoločnosť SLS a Inštitútom pre podporu dojčenia zorganizovala odborný seminár a workshop o pozitívnom prístupe k rodičke, matke a novorodencovi

Zamestnanci viacerých nemocníc z východného Slovenska sa v posledných dňoch stretli na pôde UNLP Košice, aby sa spolu so školiteľmi venovali problematike Baby friendly hospital initiative (BFHI). Počas dvoch dní rozobrali viaceré zaujímavé témy, ktoré majú byť prínosom pre všetky rodičky. Venovali sa problematikám BFHI ako filozofia podpory dojčenia a pozitívneho prístupu k rodičke, k matke a novorodencovi v klinickej praxi, význam prirodzeného vaginálneho pôrodu, bondingu a vzťahovej väzby pre kvalitu vzťahu matka - dieťa a pre neskoršie zdravie dieťaťa či etické a ľudsko - právne otázky poskytovania zdravotnej starostlivosti v gynekológii a pôrodníctve.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 11 máj 2018 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 203 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001