COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 15. apríla 2021. Sviatok má Fedor zajtra má sviatok Dana/Danica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Prvé tohtoročné bábätko sa narodilo o 1:30

04 január 2021   web - Tlačové správy  

Prvé dieťa v roku 2021 sa v UNLP Košice narodilo o 1:30 mamičke Márii. Dievčatko vážilo 2370 gramov,  meralo 47 cm a dostalo meno Suela. Mamička pochádzajúca z Košic spontánne rodila v pôrodnici na Tr. SNP 1. Ide o jej siedme dieťa 25 ročnej mamičky.

Image
mamička Mária a jej dcérka Suela  

Druhé dieťatko v pôrodnici na Tr. SNP 1 prišlo na svet o 3:20 spontánnym pôrodom. Mamičke Dominike (tiež Košičanke) sa narodila prvorodená dcéra Zoe, ktorá vážila 3140 gramov a merala 50 cm. 

Prvý pôrod v pôrodnici na Rastislavovej 43 bol o 5:02. Narodilo sa tu ďalšie dievčatko menom Laura. Bábätko vážilo 3170 gramov a meralo 49 cm. Išlo o COVID-19 pozitívnu mamičku, ktorá pochádza zo Šace a Laura je jej druhé dieťatko.  

Silvestrovská noc bola v UNLP Košice viac menej pokojná. Pomoc na urgentných príjmoch vyhľadali najmä ľudia pod vplyvom alkoholu, spolu ich bolo 9. Naši zdravitníci ošetrii aj 1 občana z CPZ po bitke. Aj keď bolo výbuchy ohňostrojov v Košiciach počuť takmer celý večer, úrazy v tejto súvislosti sme neliečili.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
   
V UNLP je aktuálne hospitalizovaných 195 COVID pozitívnych pacientov

29 december 2020   web - Tlačové správy  

Situácia sa vyvíja podľa prognóz infektológov, ktorí očakávali, že počet chorých bude narastať, predovšetkým na prelome rokov a začiatkom nového roka. Nárast COVID pacientov sme zaznamenávali už počas Vianoc. Momentálne však stúpajú počty v desiatkach pacientov za jeden deň. Kým na Vianoce bolo v UNLP hospitalizovaných 143 pacientov s COVID 19, v nedeľu 27. decembra ich bolo 152, včera 172 a dnes sa počet priblížil k 200.

"Aktuálne máme v nemocnici hospitalizovaných 195 pacientov, 11 pacienti sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek. V nemocnici sa momentálne pripravuje ďalšia nevyhnutná reprofilizácia. Z 235 lôžok, ktoré boli k dispozícii pred Vianocami, je už 84% obsadených.

Zaočkovaných bude už takmer 200 zdravotníkov UNLP
K dnešnému dňu bude v UNLP Košice zaočkovaných takmer 200 zdravotníkov. V prvom rade očkujú tých, ktorí pracujú na tzv. COVID oddeleniach. „V krátkom čase očakávame ďalšie vakcíny, aby sme mohlo v očkovaní pokračovať aj v nasledujúcich dňoch,“ dodáva MUDr. Peter Kizek.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 29 december 2020 )    
PRVÉ OČKOVANIE PROTI COVID-19 AJ V UNLP KOŠICE

27 december 2020   web - Tlačové správy  

V UNLP Košice sa začalo očkovať proti ochoreniu COVID-19 v nedeľu 27. decembra 2020. Medzi prvými zaočkovanými boli infektológovia, ktorí svojej profesii zasvätili celý život. Tiež lekárka a zdravotná sestra z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny (KICM), kde sa starajú o COVID pacientov najdlhšie, od začiatku vypuknutia pandémie na jar tohto roka.

Image
K prvým zaočkovaným v UNLP Košice patrí MUDr. Ján Virgala  –  zakladateľ detskej infektológie, dlhoročný primár Infekčného oddelenia Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Patrí k pionierom očkovania detí na Slovensku. Po 2. svetovej vojne chodili s vakcínami po východoslovenských dedinách a šírili osvetu. Počas svojej profesionálnej kariéry zaočkoval tisíce detí. Má 94 rokov a patrí zároveň k najstarším zaočkovaným obyvateľom SR proti COVID-19.

Image
Medzi prvých zaočkovaných patrí aj prof. MUDr. Ivan Schréter, CSc. – hlavný odborník pre infektológiu MZ SR. V rokoch 1989 - 2020 bol prednostom KICM, vo veku 71 rokov ho vo vedení kliniky vystriedal prof. Jarčuška. 

Image
Ďalšou zaočkovanou je doc. MUDr. Zuzana Paraličová, PhD. - lekárka z KICM, ošetruje a lieči v prvej línii.

Image
„Očkovanie je dobrovoľné, veríme, že sa ho zúčastní čo najväčší počet zdravotníkov. Vedenie UNLP pripraví všetky potrebné podmienky pre rozsiahlu vakcináciu, ktorá bude v rámci nemocnice realizovaná v najbližších týždňoch,“ uviedol výkonný riaditeľ pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek, ktorého zaočkoval primár KICM MUDr. Martin Novotný, PhD.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 30 január 2021 )   Čítať viac...  
Vianočné prianie

23 december 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 23 december 2020 )    
Sme jediná slovenská nemocnica poskytujúca psychologickú pomoc telefonicky, cez Vianoce nepretržite

22 december 2020   web - Tlačové správy  

Na linkách psychologickej pomoci počuť: „Som sám a okolo mňa je COVID.“ Ako dlho tu bude ešte COVID? Prídem ja alebo niekto z mojej rodiny o prácu? Bude nárast chudoby? Čo ak umrie na koronavírus môj blízky príbuzný alebo priateľ? Odpovede na podobné otázky v poslednom období hľadajú klienti Liniek duševnej pomoci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice. Zavolať a žiadať o telefonickú podporu ich donútil pocit beznádeje, skľúčenosti, samoty aj hnevu.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 25 december 2020 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 197 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001