COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 15. apríla 2021. Sviatok má Fedor zajtra má sviatok Dana/Danica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Niektorých COVID pacientov učíme znova dýchať, rehabilitácia je na prvom mieste

02 marec 2021   web - Tlačové správy  

COVID-19 postihuje predovšetkým dýchací systém, vyvoláva ťažký zápal pľúc, čo môže viesť až k úmrtiu pacienta. Aj po prekonaní infekcie vírusom Sars-CoV-2  pretrvávajú u  pacientov rôzne  následky. Hovoríme o syndróme Post COVID-19, teda o  postcovidovom syndróme. Podľa austrálskej štúdie až 56% pacientov vykazovalo poškodenie pľúc aj 3 mesiace po vyliečení, podľa ďalších štúdií 76% pacientov bojuje s následkami ochorenia ešte minimálne pol roka. To, že je liečba pľúc pacientov po covide  náročná, potvrdzujú aj skúsenosti špecialistov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Image Image
doc. MUDr. Pavol Joppa, PhD., prednosta Kliniky pneumológie a ftizeológie a MUDr. Miriam Dziaková, PhD., primárka Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie s pacientkou Ingrid (vpravo)

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 04 marec 2021 )   Čítať viac...  
Šéf očkovacej jednotky: V nemocnici leží množstvo popieračov. Hoaxy zastavia asi až osobné zážitky.

25 február 2021   web - Nemocnica v médiách  

Doba covidová nás všetkých učí väčšej flexibilite a denne nám ukazuje, aké môžu mať naše vlastné rozhodnutia dôsledky. Zástupca prednostu Kliniky pracovného lekárstva a klinickej toxikológie UPJŠ LF a UNLP Košice, MUDr. Marek Varga, PhD. sa svojmu odboru nevenuje už niekoľko mesiacov. Najprv sa spoločne so svojimi kolegami staral o infekčných necovidových pacientov, dnes sa už stará o tých s ochorením Covid-19. Bol pri spustení očkovania proti tomuto ochoreniu a stal sa šéfom výjazdovej očkovacej jednotky. Denne očkuje klientov a zamestnancov sociálnych zariadení. V rozhovore vysvetľuje, ako fungujú vakcíny, prečo si očkovanie proti novému koronavírusu budeme musieť zopakovať, ale aj to, že šírenie hoaxov o covide zrejme zastavia až silné osobné zážitky s chorobou.

Image
Šéf výjazdovej očkovacej jednotky Marek Varga so svojím tímom očkuje v domovoch sociálnych služieb

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 26 február 2021 )   Čítať viac...  
Takmer 100 pôrodov rodičiek s COVID-19 má za sebou pôrodnica v covidovej zóne

21 február 2021   web - Tlačové správy  

Vlani odviedli vyše 1400 bežných pôrodov, dnes sa z nich stávajú odborníci na covidové pôrody. Personál Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia UNLP Košice na Rastislavovej 43 odviedol 95 pôrodov rodičiek s Covid-19, prípadne s podozrením naň. O týchto novorodencov je súbežne postarané na tamojšom Neonatologickom oddelení. „Šíriace sa informácie privádzajú rodičky do stresu a potom k nám prichádzajú s obavami. Môžem ubezpečiť všetky infikované rodičky, že u nás nájdu nielen oporu, ale aj profesionálnu opateru. Každý ľudský život má obrovskú hodnotu a s tým vedomím prichádzame do práce,“ odkazuje budúcim mamičkám s ochorením Covid-19 primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia (GPO) MUDr. Ladislav Rosocha, PhD, MPH, MBA.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 24 február 2021 )   Čítať viac...  
Potravinová pomoc z Kauflandu pre zdravotníkov v covidovej zóne

17 február 2021   web - Udialo sa...  

Čerstvé ovocie, džúsy, čaje a pochutiny venovala spoločnosť Kaufland zdravotníkom UNLP Košice v areáli na Rastislavovej, ktorá sa 8.1.2021 stala tzv. Covidovou nemocnicou. Zdravotnícky personál sa v nej stará o vyše 300 pacientov infikovaných koronavírusom, ktorí si vyžadujú nepretržitú starostlivosť.
Potravinový dar si osobne prevzali naše vrchné sestry z niektorých covidových oddelení spolu s vedúcou odboru ošetrovateľstva Mgr. Luciou Boháčovou (na fotografii prvá sprava): „Ďakujeme Kauflandu za zdravé občerstvenie. Teší nás, že si vážia prácu našich zdravotníkov počas mimoriadne vyčerpávajúcich služieb. Ďakujem všetkým za ich prácu.“ 
 

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 17 február 2021 )    
O očkovanie vakcínou AstraZeneca je medzi učiteľmi v Košiciach mimoriadny záujem

15 február 2021   web - Tlačové správy  

Od dnešného rána sme vo Vakcinačnom centre UNLP Košice začali očkovať pedagogických pracovníkov do 55 rokov z  Košického samosprávneho kraja. „O očkovanie je mimoriadny záujem, hoci sme mali otvoriť od 8.00 hod.  prvých učiteľov sme zaočkovali takmer o hodinu skôr, už čakali pred Vakcinačným centrom,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 21 február 2021 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 189 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001