Dnes je utorok 15. októbra 2019. Sviatok má Terézia zajtra má sviatok Vladimíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Ortopedické ambulancie sú už vo vynovených priestoroch

10 apríl 2017   web - Udialo sa...  

Namiesto pôvodného II. pavilónu už pacientom slúžia v Pavilóne zdravia. K sťahovaniu ambulancií Kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva lokalizovaných v areáli na Rastislavovej ulici sme pristúpili v záujme zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti. Jeho súčasťou boli okrem dvoch ortopedických ambulancií pre dospelých a jednej pre deti aj priestory denného stacionára pre podávanie infúzií pre ortopedických pacientov.

Image

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 13 apríl 2017 )   Čítať viac...  
V prírode už na nás číhajú kliešte, treba sa mať na pozore

10 apríl 2017   web - Tlačové správy  

Teplé počasie postupne vyháňa kliešte z ich úkrytov. Pohyb v jarnej prírode sa preto neodporúča bez prevencie v podobe repelentových preparátov, vhodné je tiež obliecť si priliehavý hladký a svetlý odev.

Ďalšou možnosťou prevencie je aj očkovanie: „Proti kliešťovej meningoencefalitíde je najbezpečnejšou ochranou preventívne očkovanie. K dispozícii sú dva druhy očkovacích látok, ktoré obsahujú inaktivovaný vírus. Dostupné vakcíny vyžadujú podanie 3 dávok. Imunita trvá 3 – 4 roky, preto sa po 3 rokoch odporúča ďalšia dávka. Proti ďalšiemu ochoreniu prenášanému kliešťami, ktorým je Lymská choroba, očkovanie nateraz nie je možné. Očkovacia látka je však vo vývoji,“ uviedol prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny, prof. MUDr. Iva Schréter, CSc.

Najväčší výskyt kliešťov je od apríla do októbra a sezóna zvyčajne vrcholí v júli.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 10 apríl 2017 )   Čítať viac...  
7. apríl patrí Svetovému dňu zdravia

07 apríl 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Ústrednou témou pre rok 2017 je depresia, ktorá je jednou z hlavných zdravotných výziev v európskom regióne.

Image
zdroj: www.dusevnezdravie.sk/depresia-hovorme-o-nej

Tému vyhlasuje každý rok Svetová zdravotnícka organizácia. Upozorňuje ňou na určité aspekty zdravia, ktorým treba venovať nemalú pozornosť.  Heslo „Depresia – hovorme o nej“ poukazuje na fakt, že je liečiteľná, no napriek tomu je stále 50 % všetkých prípadov nepodchytených.

Čo je to vlastne depresia a aké môže mať následky v životoch nás a našich blízkych? Vysvetľuje prednosta Psychiatrickej kliniky UNLP Košice  a hlavný odborník MZ SR pre psychiatriu,  doc. MUDr. Ivan Dóci, PhD.: „Laický a psychiatrický výklad pojmu “depresia” sa líši. V bežnej hovorovej reči sa slovo depresia nesprávne používa na označenie bežného denného kolísania nálady. Z psychiatrického hľadiska je depresia duševnou poruchou vtedy, ak pretrváva najmenej 14 dní a to bez zrozumiteľného vonkajšieho dôvodu. Základným príznakom depresie je zníženie energie či “vnútornej sily” ku každodennej činnosti, ktoré vedie k útlmu psychomotoriky, spomaleniu myslenia a vzniku chorobne smutnej nálady. Depresívny človek je nevýkonný v pracovnej sfére aj v rodine, čo môže mať za následok pracovné, rodinné a vzťahové problémy.“

Depresiou trpí asi 1 z 25 ľudí, čo v Európe činí zhruba 40 miliónov chorých a celosvetovo sa toto číslo vyšplhalo až na 332 miliónov ľudí. „Každý rok sa v dôsledku depresie rozhodne ukončiť svoj život okolo 80 000 ľudí. Toto ochorenie je pritom v dnešnej dobe už dobre liečiteľné. Aj napriek tomu sa až 90 percentám chorých nedostáva patričná liečba. Ďalšou zaujímavosťou je, že ľudia, ktorí trpia na nejaké somatické ochorenia, majú tri až šesťkrát vyššie riziko, že sa u nich prejaví depresia,“ uviedla primárka Psychiatrického oddelenia UNLP Košice, MUDr. Eva Pálová, PhD.   

Do rôznych aktivít sa pri príležitosti Svetového dňa zdravia rozhodli zapojiť aj oba naše Denné psychiatrické stacionáre. Ako uviedla PhDr. Lucia Kleinová z Denného psychiatrického stacionára na Rastislavovej ulici: „V stave depresie je dôležité udržať si určitú štruktúru dňa aj vtedy, ak v tom pacient nevidí zmysel, aj keď spočiatku je to ťažké. Nikto si nepomôže, ak si v stave depresie bude dokazovať svoju pevnú vôľu náročnými úlohami. Preto aj naše aktivity boli primerane náročné zohľadňujúc zdravotný stav pacientov a samozrejme mali aj terapeutický rozmer.“ 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 07 apríl 2017 )    
Ortopedické ambulancie sťahujeme do vynovených priestorov

27 marec 2017   web - Udialo sa...  

Po novom sa dve ortopedické ambulancie pre dospelých a jedna pre deti budú nachádzať vo vynovených priestorov v Pavilóne zdravia v areáli na Rastislavovej ulici. Súčasťou sťahovania sú aj priestory denného stacionára pre podávanie infúzií pre ortopedických pacientov.

Sťahovanie budeme realizovať v období 01.04.2017 – 07.04.2017. V tomto období budú naše ambulancie zatvorené a budeme ošetrovať iba akútne stavy v osteologickej ambulancii v Pavilóne zdravia. Za prípadné obmedzenia sa ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.

Image

Ku sťahovaniu pristúpila UNLP Košice najmä v záujme zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti. V doterajšom umiestnení, v pôvodných priestoroch v pavilóne II., ktorý bol postavený pred takmer 100 rokmi, už napriek dlhoročnej snahe o úpravu prostredia nebolo možné dosiahnuť podmienky zodpovedajúce dnešným potrebám. V nových podmienkach dochádza v Pavilóne zdravia k skoncentrovaniu starostlivosti o pacientov s ochorením pohybového aparátu v zmysle umiestnenia pracovísk ortopédie, ortopedickej protetiky a taktiež rehabilitácie, osteológie a reumatológie do jednej budovy. To umožňuje nielen zlepšenie starostlivosti, ale aj zjednodušenie transportu pacientov, ktorých mobilita je často horšia. V nových podmienkach je dosiahnutý plne bezbariérový prístup do všetkých priestorov, ktorý v pôvodnom umiestnení nebol plne technicky realizovateľný.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 27 marec 2017 )    
UNLP Košice dokončila ďalšiu rekonštrukciu

16 marec 2017   web - Udialo sa...  

Po ukončení stavebných prác dostali pacienti UNLP Košice do užívania vynovené priestory B oddelenia Neurologickej kliniky na Triede SNP 1.  Výsledkom prác, ktoré nemocnica realizovala pomocou vlastných zamestnancov, je spríjemnenie hospitalizácie pre našich pacientov, ako aj zlepšenie pracovných podmienok pre našich zamestnancov.

Image

 Zrekonštruované boli dve nadštandardné jednolôžkové izby, WC  a kúpeľne na iných izbách kliniky, spoločné priestory, chodby a zriadené boli aj bezbariérové sociálne zariadenia. Uvedomujeme si totiž, aké dôležité je zabezpečenie bezbariérovosti pre pacientov kliniky, ktorí majú väčšinou zhoršenú mobilitu. „Táto rekonštrukcia je veľkým prínosom pre našich pacientov. Väčšina z nich má zhoršenú mobilitu, a preto rekonštrukcia sociálnych zariadení na bezbariérové bola už nevyhnutnosťou. Rovnako sa aj pre personál uľahčí hygienická starostlivosť o našich pacientov. Najčastejšie sa pacienti v dotazníkoch spokojnosti sťažovali na nevyhovujúce sociálne zariadenia, preto veríme, že aj v tomto smere už podobné sťažnosti nebudú a prispeje to ku spokojnosti pacientov na Neurologickej klinike.“ Uviedla lekárka kliniky, MUDr. Josayová Lenka.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 marec 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 278 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001