COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 18. januára 2021. Sviatok má Bohdana zajtra má sviatok Drahomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Dôležitý oznam

09 marec 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Od dnešného dňa je zamestnancom UNLP Košice nariadený  prísny zákaz vstupu do jedálne v pracovnom odeve!!!  Porušenie tohto nariadenia sa bude považovať za vážne porušenie pracovnej disciplíny.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 marec 2020 )    
UNLP Košice obnovila replantačnú pohotovosť

09 marec 2020   web - Udialo sa...  

Od 1.novembra 2019 je dostupná replantačná pohotovosť pre amputačné poranenia ruky, resp. poranenia ruky vyžadujúce revaskularizáciu, pre Košický a Prešovský kraj. Výkony zabezpečuje Klinika ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva UNLP Košice a LF UPJŠ na Tr. SNP č.1.

 Image  

Ide o ošetrenia subtotálnych až totálnych amputácií od úrovne zápästia distálne, ktoré sú indikované k replantácii, prípadne ošetrenia úrazov od zápästia distálne vyžadujúce revaskularizáciu periférnej časti mikrochirurgickou

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 marec 2020 )    
Seniori sa dozvedeli, ako postupovať pri rôznych úrazoch, ktoré im vo vyššom veku môžu hroziť

03 marec 2020   web - Udialo sa...  

UNLP Košice v spolupráci s MČ KVP zorganizovala ďalšiu prednášku určenú najmä pre ľudí vo vyššom veku. O svoje skúsenosti sa podelil lekár traumatologickej ambulancie Oddelenia urgentného príjmu, MUDr. Ladislav Morvay.

 Image  

Počet pádov na zľadovatenom povrchu ako i úrazov podľa jeho slov z roka na rok všeobecne stúpa, najviac ich je prirodzene v zime. Najdôležitejšia je prevencia. Ak je poľadovica, najlepšie je nechodiť vôbec von," vysvetlil MUDr. Morvay.

Prednáška mala dve časti. Tá prvá patrila slovám pána doktora: Rozprávali sme sa všeobecne o úrazoch, samozrejme aj o tých v staršom veku, nevynechali sme ani zlomeniny. Povedali sme si, ako v konkrétnych prípadoch postupovať, kam sa ísť nechať vyšetriť a ako sa správať v nemocnici. Seniorov zaujímali najmä organizačné veci, vysvetlili sme si, že je najmä pri vážnych úrazoch vhodné vyhľadať najbližšiu nemocnicu, pretože každá minúta môže byť drahá."

 Image  

Seniorom ale nehrozia úrazy len mimo domova, práve naopak: Rozprávali sme sa aj o tom, že väčšina úrazov u seniorov sa stáva v domácom prostredí. Často dochádza k pádom, pri ktorých si pacient udrie hlavu, čo je dôležité hneď vyšetriť ,najmä vtedy, ak človek berie lieky na riedenie krvi. Vážne sú u tejto vekovej skupiny aj zlomeniny bedrového kĺbu," uzatvára MUDr. Morvay.

Druhá časť prednášky patrila samotným seniorom, ktorí sa pána doktora pýtali na všetko, čo ich zaujímjalo.     

 Image  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 marec 2020 )    
COVID-19 (koronavírus)

03 marec 2020   web - Pozvánky - Oznamy  
Pridal: Administrator    
   
Pokračujeme vo výmene výťahov

27 február 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Tento týždeň sme odstavili výťah č.1 na Poliklinike Tr.SNP1, ktorý bude zdemontovaný a nahradený novým výťahom. Zároveň sme odstavili a momentálne meníme aj malý osobný výťah na XVIII. pavilóne v areáli Rastislavova 43 (Neurologické oddelenie, Klinika pracovného lekárstva,...). Predpokladaná doba rekonštrukcie je cca 2 mesiace. Prosíme preto všetkých pacientov, návštevy aj zamestnancov o trpezlivosť. Výsledkom rekonštrukcií bude výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
   
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 137 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001