Dnes je streda 12. decembra 2018. Sviatok má Otília zajtra má sviatok Lucia .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Pozývame Vás na VI. ročník Mikulášskej kvapky krvi

11 december 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
   
Novorodenecké oddelenia dostali darom nové monitory dychu

07 december 2018   web - Udialo sa...  

Našim najmenším pacientom a ich mamičkám už slúži 10 nových monitorov typu Babysense. Tie sme dostali od Nadácie Križovatka a spoločnosti MIRAKL a.s., ktorá na Slovensku zastrešuje lekárne Dr. Max.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Monitor dychu BabySense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Po dobu 30 rokoch svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak, aby spĺňal náročné klinické skúšky.

Za spoločnosť MIRAKL našu nemocnicu navštívila a monitory odovzdala Dana Svatková: „Profesionálna starostlivosť o zdravie pacientov je základným pilierom každodennej práce a služby, ktorú denne poskytujeme širokej verejnosti. Pomoc nemocniciam a ich najmenším pacientom je pre nás preto celkom prirodzená. Teší nás, že môžeme podporiť starostlivosť o zdravie tých najzraniteľnejších aj za bránami lekárni."

V prípade, ak sa dýchanie zastaví na dobu dlhšiu ako 20 sekúnd, alebo ak dieťa začne plytšie a pomalšie  dýchať, monitor upozorní na tento stav  zvukovým a svetelným signálom. Každé dieťa s rizikovým faktorom pre SIDS (syndróm náhleho úmrtia) by malo mať tento monitor aj po prepustení z nemocnice, ktorý vieme za poplatok z nemocnice aj zapožičať.  Rizikové skupiny sú napríklad predčasne narodené deti, deti s  malou pôrodnou hmotnosťou do 2500 gramov, ak sa SIDS vyskytol u niektorého zo súrodencov, nízky vek matky do 20 rokov či deti matiek, ktoré mali počas tehotenstva zlú životosprávu. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať za nové monitory dychu,  ktoré opäť zlepšia starostlivosť o našich najmenších pacientov. Teraz už každé dieťatko u nás hospitalizované má v postieľke  apnoe podložku, či je pri mamičke alebo na oddelení. Monitor dychu spoľahlivo odhalí náhlu zástavu dychu a pri rýchlom poskytnutí prvej pomoci môžeme bábätko zachrániť.  Mamičky sú spokojnejšie, lepšie spia, tým sa aj laktácia rozvíja rýchlejšie a na druhej strane aj práca zdravotníckeho personálu je uľahčená," uviedla primárka neonatológie Iveta Kostelníková.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným syndrómom SIDS. V projekte „Mamička dýcham" bolo novorodeneckým oddeleniam našej nemocnice darovaných do dnešného dňa celkovo 54 monitorov dychu.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 07 december 2018 )    
V rámci zvyšovania komfortu pre našich pacientov sme ukončili ďalšiu rozsiahlu rekonštrukciu

04 december 2018   web - Udialo sa...  

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa snažíme prispôsobovať očakávaniam a požiadavkám pacientov a preto intenzívne rekonštruujeme naše pracoviská pre prispôsobenie sa štandardu 21. storočia. Táto rekonštrukcia bola naozaj rozsiahla, na Neurologickom oddelení v areáli na Rastislavovej 43 bolo celkovo opravených až 25 miestností.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

„Naším cieľom je vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia využívajúceho nielen nové metódy diagnostiky a liečby nervových ochorení, ale aj vytvorenie kvalitného prostredia. Rekonštrukciou priestorov Neurologického oddelenia na 4. poschodí  sme sa stali súčasťou snahy vedenia nemocnice o skvalitnenie priestorov pre pacientov a zlepšenie pracovných podmienok pre zdravotnícky personál," uviedla primárka oddelenia, MUDr. Zlatica Cifráková.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Čo všetko sme zrekonštruovali?

V prvej etape boli kompletne vymenené výplňové  okenné  konštrukcie  za   účelom  zlepšenia tepelnoizolačných vlastností, v ďalšom kole boli prevedené stavebné a inštalačné úpravy. Na 4. poschodí lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby s vytvorením samostatných zariadení na osobnú hygienu. Úpravami prešli tiež ostatné izby pre pacientov ako aj spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia. Súčasťou inštalačných úprav je kompletná rekonštrukcia rozvodov  a slaboprúdu vrátane koncových prvkov a zriaďovacích predmetov. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient - sestra" či madlá na chodbe. Súčasťou stavebných úprav boli aj nové keramické obklady či dlažby. „Realizovali sme výmenu nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov,  zásuviek  a svietidiel. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Na dôvažok došlo aj ku kompletnej  výmene šatníkov a izby sú vybavené novým nábytkom. Rekonštrukciu sme uskutočnili hlavne prostredníctvom vlastných zamestnancov, za čo im v mene pacientov a personálu oddelenia ďakujeme," uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek, Ing. Branislav Ropek.  Celkové náklady na rekonštrukciu boli vo výške cca 49 000. Financie boli použité z vlastných kapitálových výdavkov ako aj z finančných zdrojov bežného účtu nemocnice. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

Vedúca sestra oddelenia, Mgr. Adriana Fodorová, taktiež vyjadrila spokojnosť s rozsiahlou rekonštrukciou: „Veľká vďaka patrí vedeniu nemocnice a taktiež celému realizačnému tímu technického odboru, ktorý  musel pri rekonštrukcii vyriešiť mnohé úskalia súvisiace s technickou náročnosťou vzhľadom na pôvodný stav oddelenia. Dobrá spolupráca s obchodným oddelením nám umožnila hľadať riešenia na zrealizovanie  vynovenia priestorov smerujúcich k spokojnosti našich pacientov počas ich pobytu na oddelení, ako aj pri vytváraní lepších materiálno- technických podmienok pre prácu našich zdravotníckych pracovníkov."  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Neurologické oddelenie disponuje 34 lôžkami na dvoch poschodiach a osobitú časť tvorí ambulantná zložka. Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a taktiež ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu odborníci ambulantne vyšetria vyše 17 000 ľudí a hospitalizujú asi 1 200 pacientov. Oddelenie ročne zaznamenáva nárast pacientov s akútnou cievnou mozgovou príhodou a  cirkulačnými poruchami mozgu, veľkú časť predstavujú ľudia s vertebrogénnymi ťažkosťami a liečené sú tu aj ochorenia ako epilepsia, poruchy pamäte či nervosvalové ochorenia. Na pracovisku je zabezpečená aj  starostlivosť zo strany fyzioterapeutov a pacienti tak absolvujú potrebný rehabilitačný program ako súčasť liečby už počas hospitalizácie.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 07 december 2018 )    
Máme za sebou úspešný 1. ročník Košických dní rádiológie

28 november 2018   web - Udialo sa...  

 Kongres v Košiciach usporiadalo Oddelenie rádiológie a zobrazovacích metód v spolupráci s o.z. X-ray pôsobiacim pri tomto pracovisku. V Košiciach sa tak po dlhej dobe stretli odborníci z rôznych častí Slovenska.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Počas kongresu odznelo spolu 16 prednášok, z tohto počtu bolo šesť odprednášaných lekármi- rádiológmi. Podujatie malo veľmi dobrý ohlas, spolu sa ho zúčastnilo asi 220 účastníkov.

Image
Foto: Dionýz Kiss

„1.Košický deň rádiológie hodnotíme veľmi pozitívne, najmä čo sa týka odbornej časti. Našou snahou bolo spojiť lekárov s RDG technikmi na jednom seminári a myslíme si, že presne to sa nám podarilo. Medzi hosťami sme privítali doc. MUDr. Petra Bořutu CSc., vedúceho katedry rádiológie na SZU aj PhDr. Janu Jackovú, MPH, vedúcu ÚOŠ za UNLP. Chceli by sme, aby sa toto podujatie opakovalo každý rok s pravidelným striedaním medzi Košicami a Bardejovom, o čom sme sa dohadovali aj s bardejovskou nemocnicou," uviedla primárka oddelenia, MUDr. Henrieta Blašková.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 28 november 2018 )    
Zdravotní klauni navštívili dospelých onkologických pacientov

14 november 2018   web - Udialo sa...  

Aj onkologickí pacienti sa radi smejú. Už po ôsmykrát ich preto aj tento rok navštívili profesionálni zdravotní klauni  z o.z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Napriek diagnózam pacientov na tomto oddelení, hospitalizovaní, ale aj ich blízki aspoň na chvíľu zaženú ťaživé myšlienky na chorobu.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Profesionálni zdravotní klauni navštevujú hlavne hospitalizované deti, avšak raz do roka zavítajú aj za dospelými pacientmi. Počas každej jesene putujú do  šiestich  nemocníc po celom Slovensku, aby hospitalizovaným osviežili pobyt v nemocničnom prostredí. Program je určený najmä pre dospelých onkologických pacientov, ktorí trávia v nemocniciach dlhé a náročné chvíle. Zdravotní klauni so sebou prinesú hudbu, smiech či pohladenie a objatie. A naviac pre každého pacienta krabičku špeciálneho lieku Humorín, ktorý obsahuje dva penové červené nosy- aby si pacienti aj po odchode klaunov mohli navodiť spomienku na zábavnú návštevu.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 28 november 2018 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 154 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001