Dnes je streda 19. februára 2020. Sviatok má Vlasta zajtra má sviatok Lívia .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
V UNLP Košice sa konala informačná kampaň ohľadom dekubitov Formátovať pre tlač

13 november 2019    

Prečo dekubity predstavujú problém a ako si s nimi poradiť? V slovenských nemocniciach prebiehajú pri príležitosti Svetového dňa Stop dekubitom, ktorý tento rok pripadá na 21.11., informačné kampane určené laickej verejnosti, ako aj odborné semináre pre zdravotníckych pracovníkov, ktorých cieľom bolo edukovať o možnostiach liečby a starostlivosti o pacienta. Dekubity, alebo inak povedané preležaniny, sa totiž netýkajú iba dlhodobo ležiacich pacientov, na vznik vážnej preležaniny v niektorých prípadoch stačí len 24 hodín. Takáto kampaň sa 6.11. konala aj v UNLP Košice.

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 december 2019 )   Čítať viac...  
Pacientom polikliniky na Triede SNP 1 už slúži nový výťah Formátovať pre tlač

04 február 2020    

V budove polikliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na pracovisku
Trieda SNP 1 bol zrekonštruovaný a uvedený do prevádzky nový moderný výťah. Ten bol menený ako súčasť na tento rok plánovanej výmeny celkovo 13 výťahov v oboch areáloch nemocnice.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pôvodný nefunkčný výťah zastaranej konštrukcie, ktorý bol z bezpečnostných dôvodov vyradený z prevádzky, bol demontovaný a nahradený novým moderným prístrojom. Kapacita sa z nosnosti 250 kg pre tri osoby zvýšila na 450 kg s prepravnou kapacitou 6 osôb a rýchlosťou prepravy 1m/s. Výťah chodí od -1 až na 7. poschodie polikliniky.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Nový moderný výťah spĺňa svojim rekuperačným pohonom v energetickej triede „A" okrem funkčných aj vysoké energetické a bezpečnostné štandardy. Zavedením do prevádzky sa skvalitní  a urýchli vertikálna preprava osôb na pracoviská polikliniky," uviedol  vedúci odboru technických a prevádzkový činností Ing. Branislav Ropek.

Predmetnú zákazku realizovala externá firma s celkovým nákladom 53.800 Eur bez DPH.

Počas roka dôjde k postupnej výmene viacerých výťahov v oboch areáloch UNLP Košice. Jedná sa o 8 výťahov na Tr. SNP 1 a 5 výťahov na Rastislavovej 43. Preto prosíme návštevníkov aj zamestnancov o trpezlivosť pri realizácii prác. Výsledkom rekonštrukcií bude výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 04 február 2020 )    
KRATŠIE ČAKACIE DOBY NA ENDOPROTÉZY Formátovať pre tlač

09 október 2012    

Klinika ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva Košice, Tr. SNP č. 1 má viac ako 40-ročné skúseností s operáciami náhrad bedrového a kolenného kĺbu.
V súlade s modernými trendmi vývoja endoprotetiky používa v súčasnosti najmodernejšie, prevažne necementované kĺbové náhrady z titánu, pričom využíva možnosti rôznych typov endoprotéz, ktoré sú prispôsobené pacientovej deformite bedrových aj kolenných kĺbov

Tieto plánované elektívne operácie sú na našej klinike plne hradené zdravotnými poisťovňami – bezplatné pre pacientov a na rozdiel od iných pracovísk, kde je čakacia doba podľa informácií pacientov aj oficiálnych údajov viac ako 2 roky, je na našom pracovisku len 3 – 4 mesiace, čo zodpovedá predoperačnej príprave a vyšetreniam pacientov v závislosti od ich zdravotného stavu a pridružených ochorení.

Pacienti sú vyberaní a indikovaní pre tieto operácie v špecializovanej kĺbovej poradni a okamžite po vyšetrení je ich zdravotná dokumentácia odosielaná na odsúhlasenie zdravotnej poisťovni, ktorá uvoľní finančné prostriedky na operáciu a indikovaný materiál endoprotézy.

Túto informáciu poskytujeme pre pacientov VšZP,  ktorá uvoľnila limity pre tieto elektívne operácie, súčasne s možnosťou odoslania pacientov čakajúcich na tieto operácie v iných zdravotníckych zariadeniach, kde je dlhá čakacia doba.

 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 30 október 2012 )    
XXIV. memoriál Profesora MUDr. Františka Póra Formátovať pre tlač

13 apríl 2017    

Dňa 24. apríla 2017 sa bude konať XXIV. memoriál Profesora MUDr. Františka Póra.

Memoriál sa bude konať v Posluchárni číslo 1, LF UPJŠ na Triede SNP 1. Jeho súčasťou budú historické a memoriálové prednášky.

Dňa 24. apríla 2017 sa pri príležitosti memoriálu uskutoční aj pietna spomienková slávnosť so začiatkom o 11:00 v kolumbáriu na Verejnom cintoríne v Košiciach (vpravo od hlavného vchodu). 

Koordinátormi memoriálu sú Prof. MUDr. Miroslav Mydlík, DrSc., Prof. MUDr. Ivan Tkáč, PhD., IV. interná klinika UNLP Košice a LF UPJŠ Košice.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 18 apríl 2017 )    
Zrekonštruovali sme Kliniku stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie Formátovať pre tlač

07 november 2019    

Rozsiahla rekonštrukcia kliniky, ktorá sídli v pamiatkovo chránenej budove, trvala tri mesiace. Súčasťou opráv bola aj výmena okien, ktoré sú vzhľadom k hodnote budovy replikami tých pôvodných.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 december 2019 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Results 10 - 18 z 630
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001