Dnes je nedeľa 20. októbra 2019. Sviatok má Vendelín zajtra má sviatok Uršula .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
MEDICAL PRACTICE: Nemocnica priateľská deťom, FNLP Košice Formátovať pre tlač

26 február 2009    

Uverejnené 23.2.2009

Novorodenecké oddelenie I. gynekologickopôrodníckej kliniky FN L. Pasteura v Košiciach dostalo plaketu Baby Friendly Hospital. Podľa riaditeľa nemocnice MUDr. Jaroslava Šajtyho získanie plakety je zavŕšením niekoľkoročnej iniciatívy novorodeneckého oddelenia FNLP na Triede SNP, ktorá pomáha dobrému štartu novorodencov do života a nemocnica je na ňu patrične hrdá. „V nemocnici ideme cestou kvality, dôkazom čoho bolo aj získanie certifikátov integrovaného manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva podľa noriem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Usilujeme sa všeobecne zvyšovať úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti, s čím súvisí aj uplatňovanie zásad „room in" a podpory dojčenia v rámci iniciatívy nemocnice priateľsky naklonenej k deťom," skonštatoval riaditeľ.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 marec 2009 )    
ZDRAVOTNÍCKE NOVINY: Nemocnica priateľská deťom Formátovať pre tlač

30 január 2009    

Uverejnené  15.1.2009 v ZDRAVOTNÍCKYCH NOVINÁCH: Nemocnica priateľská deťom
FNLP Košice

Predsedníčka slovenského výboru pre UNICEF doc. MUDr. Veronika Lehot ská, CSc., a členka predsedníctva MUDr. Anna Vajová odovzdali novorodeneckému oddeleniu I. gynekologickopôrodníckej kliniky FN L. Pasteura v Košiciach plaketu Baby Friendly Hospital.
Podľa riaditeľa nemocnice MUDr. Jaroslava Šajtyho získanie plakety je zavŕšením niekoľkoročnej iniciatívy novorodeneckého oddelenia FNLP na Triede SNP, ktorá pomáha dobrému štartu novorodencov do života a nemocnica je na ňu patrične hrdá. Plaketu už v minulosti získalo novorodenecké oddelenie na Rastislavovej ulici.
„V nemocnici ideme cestou kvality, dôkazom čoho bolo aj získanie certifikátov integrovaného manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva podľa noriem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Usilujeme sa všeobecne zvyšovať úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti, s čím súvisí aj uplatňovanie zásad „room in" a podpory dojčenia v rámci iniciatívy nemocnice priateľsky naklonenej k deťom," skonštatoval riaditeľ.
Iniciatívu podporujúcu zásady zdravého dojčenia vyvíjal od roku 2006 celý zdravotnícky kolektív novorodeneckého oddelenia na Triede SNP. Ako poznamenala primárka neonatologického oddelenia MUDr. Jaroslava Capová, „s radosťou môžeme konštatovať, že sa nám podarilo splniť všetkých desať krokov úspešného dojčenia, ktoré završujú proces šťastného a zdravého vstupu novorodenca do života. Dojčenie nie je inštinktívne, ale je formou materského správania, ktoré sa treba naučiť. Dôležité je tiež priateľské nemocničné prostredie a prevádzkové postupy, ktoré napomáhajú nerušený rozvoj tvorby mlieka u matky".

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 január 2009 )    
KORZÁR: Infekcií v lete pribúda Formátovať pre tlač

16 júl 2008    

NEBEZPEČNÉ SÚ ČREVNÉ NÁKAZY, NO AJ KÚPANIE

Počet pacientov s infekčnými ochorenia sa v lete zvyšuje o dvesto percent. Odborníci varujú pred nástrahami, ktoré na ľudí v tomto období číhajú.

      KOŠICE. O dvesto percent stúpa počas leta počet ošetrených pacientov na Klinike pre infekčné choroby vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Počas roka lekári ošetria takmer 1 200 pacientov, z toho v letnom období viac ako štyristo.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 16 júl 2008 )   Čítať viac...  
KORZÁR: Pri letných úrazoch úraduje neopatrnosť a alkohol Formátovať pre tlač

10 júl 2008    

Uverejnené 10. júna 2008 v denníku KORZÁR

NÁSLEDKY: ČASTO AJ DOŽIVOTNÉ POSTIHNUTIE

Ľudia počas leta často utrpia úrazy, s ktorými treba ísť do nemocnice. Väčšinou si ich zapríčinia sami. Lekári preto vyzývajú k väčšej opatrnosti.

Na Klinike úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura sa lekári stretávajú s prípadmi typickými pre leto. Najčastejšie ošetrujú ľudí zranených pri dopravných nehodách. Ďalej sú to bicyklové a "hlavičkové"zranenia či poranenia v dôsledku požitia alkoholu. Častými pacientmi sú na klinike deti. Najviac ohrozenou skupinou sú šesť- až štrnásťroční. Zrania sa pri autonehodách, bicyklovaní či korčuľovaní.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
  Čítať viac...  
KORZÁR: Suvenír zo zahraničia? Môže to byť choroba Formátovať pre tlač

09 júl 2008    

Uverejnené 24. júna 2008 v denníku KORZÁR

NA ODDELENÍ CUDZOKRAJNÝCH CHORÔB UŽ ZAŽILI VŠELIČO

*PO PÁDE ŽELEZNEJ OPONY sa aj Slováci rozbehli do sveta. Niektorí za prácou, ďalší za adrenalínovými zážitkami, iní spoznávajú kultúry iných národov. Čoraz viac ľudí si môže dovoliť ísť na dovolenku do exotických krajín v Afrike, Ázii, či Južnej Amerike. Všade však na našinca číhajú choroby, ktoré doma nemáme. Liečbou exotických ochorení a prevenciou proti nim sa zaoberá Oddelenie pre cudzokrajné choroby Fakultnej nemocnice L. Pasteura (FNLP) v Košiciach.

KOŠICE. Oddelenie vzniklo pred viac ako tridsiatimi rokmi. Slúži pre pacientov z celého východného Slovenska. V dvoch ambulanciách pracujú dve lekárky. Obe svorne tvrdia, že každý rok majú viac a viac práce. Liečia viac i menej závažné ochorenia. Prípady úmrtia, až na jednu výnimku, našťastie zatiaľ nezaregistrovali.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 júl 2008 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Ďalšie > Koniec >>

Results 604 - 612 z 615
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001