Dnes je pondelok 23. septembra 2019. Sviatok má Zdenka zajtra má sviatok Ľuboš, Ľubor .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
KORZÁR: Košičania uprednostňujú prácu pred lôžkom Formátovať pre tlač

23 júl 2009    

Uverejnené 5. júla 2009
Záujem ľudí o jednodňovky neklesá. Krátky pobyt v nemocnici po operácii im vyhovuje.
KOŠICE. Za posledných päť rokov pacienti stratu času na nemocničnom lôžku vymenili za rýchly nástup späť do práce. Vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice bolo od vzniku samostatného Oddelenia jednodňovej ambulantnej starostlivosti v roku 2004 uskutočnených viac ako 6 200 výkonov. Vlani služby jednodňovky využilo 1 390 ľudí, za šesť mesiacov tohto roku 659. Na pracovisku sa odborníci zaoberajú zákrokmi z oblasti gynekológie a plastickej chirurgie.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 júl 2009 )   Čítať viac...  
STV: Unikátna operácia stavca Formátovať pre tlač

22 apríl 2009    

Odvysielané 21. apríla 2009 v televíznych novinách STV

moderátor: Zlomený stavec chrbtice patril donedávna do kategórie náročných operácií s niekoľkomesačným liečením a rekonvalescenciou. V Košiciach dokážu do dvoch dní po operácii poslať pacienta do domáceho liečenia. Umožňuje to unikátna operácia, pri ktorej sa zlomený stavec vyplní rýchlo tvrdnúcim cementom a pacient bezprostredne o operácii pociťuje ústup bolesti.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2009 )   Čítať viac...  
MEDICAL PRACTICE: Nemocnica priateľská deťom, FNLP Košice Formátovať pre tlač

26 február 2009    

Uverejnené 23.2.2009

Novorodenecké oddelenie I. gynekologickopôrodníckej kliniky FN L. Pasteura v Košiciach dostalo plaketu Baby Friendly Hospital. Podľa riaditeľa nemocnice MUDr. Jaroslava Šajtyho získanie plakety je zavŕšením niekoľkoročnej iniciatívy novorodeneckého oddelenia FNLP na Triede SNP, ktorá pomáha dobrému štartu novorodencov do života a nemocnica je na ňu patrične hrdá. „V nemocnici ideme cestou kvality, dôkazom čoho bolo aj získanie certifikátov integrovaného manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva podľa noriem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Usilujeme sa všeobecne zvyšovať úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti, s čím súvisí aj uplatňovanie zásad „room in" a podpory dojčenia v rámci iniciatívy nemocnice priateľsky naklonenej k deťom," skonštatoval riaditeľ.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 marec 2009 )    
ZDRAVOTNÍCKE NOVINY: Nemocnica priateľská deťom Formátovať pre tlač

30 január 2009    

Uverejnené  15.1.2009 v ZDRAVOTNÍCKYCH NOVINÁCH: Nemocnica priateľská deťom
FNLP Košice

Predsedníčka slovenského výboru pre UNICEF doc. MUDr. Veronika Lehot ská, CSc., a členka predsedníctva MUDr. Anna Vajová odovzdali novorodeneckému oddeleniu I. gynekologickopôrodníckej kliniky FN L. Pasteura v Košiciach plaketu Baby Friendly Hospital.
Podľa riaditeľa nemocnice MUDr. Jaroslava Šajtyho získanie plakety je zavŕšením niekoľkoročnej iniciatívy novorodeneckého oddelenia FNLP na Triede SNP, ktorá pomáha dobrému štartu novorodencov do života a nemocnica je na ňu patrične hrdá. Plaketu už v minulosti získalo novorodenecké oddelenie na Rastislavovej ulici.
„V nemocnici ideme cestou kvality, dôkazom čoho bolo aj získanie certifikátov integrovaného manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva podľa noriem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Usilujeme sa všeobecne zvyšovať úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti, s čím súvisí aj uplatňovanie zásad „room in" a podpory dojčenia v rámci iniciatívy nemocnice priateľsky naklonenej k deťom," skonštatoval riaditeľ.
Iniciatívu podporujúcu zásady zdravého dojčenia vyvíjal od roku 2006 celý zdravotnícky kolektív novorodeneckého oddelenia na Triede SNP. Ako poznamenala primárka neonatologického oddelenia MUDr. Jaroslava Capová, „s radosťou môžeme konštatovať, že sa nám podarilo splniť všetkých desať krokov úspešného dojčenia, ktoré završujú proces šťastného a zdravého vstupu novorodenca do života. Dojčenie nie je inštinktívne, ale je formou materského správania, ktoré sa treba naučiť. Dôležité je tiež priateľské nemocničné prostredie a prevádzkové postupy, ktoré napomáhajú nerušený rozvoj tvorby mlieka u matky".

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 január 2009 )    
KORZÁR: Infekcií v lete pribúda Formátovať pre tlač

16 júl 2008    

NEBEZPEČNÉ SÚ ČREVNÉ NÁKAZY, NO AJ KÚPANIE

Počet pacientov s infekčnými ochorenia sa v lete zvyšuje o dvesto percent. Odborníci varujú pred nástrahami, ktoré na ľudí v tomto období číhajú.

      KOŠICE. O dvesto percent stúpa počas leta počet ošetrených pacientov na Klinike pre infekčné choroby vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice. Počas roka lekári ošetria takmer 1 200 pacientov, z toho v letnom období viac ako štyristo.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 16 júl 2008 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 68 Ďalšie > Koniec >>

Results 595 - 603 z 608
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001