Dnes je nedeľa 22. septembra 2019. Sviatok má Móric zajtra má sviatok Zdenka .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Nadštandardné izby na oddelení šestonedelia II. Gyn.-pôr. kliniky Formátovať pre tlač

13 december 2006    

Začiatkom decembra boli uvedené do prevádzky dve nové nadštandardné izby na oddelení šestonedelia II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN L. Pasteura na Rastislavovej ulici 43. Jedna je chlapčenská a druhá dievčenská, preto sú ladené do modrej a do broskyňovej farby. Obe sú vybavené komfortným hygienickým zriadením, vkusným nábytkom, polohovateľnou posteľou, detskou postieľkou a nezabudlo sa ani na také veci, akými sú elektrická odsávačka mlieka či digitálna váha pre dieťatko. Na oboch izbách je tiež rozkladacie lôžko, na ktorom môže stráviť noc partner čerstvej mamičky, alebo iná osoba, ktorá je jej blízka. Táto možnosť je novinkou, ale ukazuje sa, že o ňu bude záujem, pretože prítomnosť otecka má na ženu s dieťatkom veľký psychologický účinok.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 december 2006 )   Čítať viac...  
Sauna pre verejnosť Formátovať pre tlač

13 december 2006    

Klinika Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pracovisko Trieda SNP 1, oznamuje zamestnancom FN L. Pasteura a širokej verejnosti, že od 1. decembra 2006 bude v prevádzke  SAUNA aj pre verejnosť. Cena za jedno saunovanie je 100 Sk, uvedenú sumu je potrebné uhradiť v pokladni FN L. Pasteura. 

Vstup:

PONDELOK 15.00 -17.00 - MUŽI

STREDA 15.00 -17.00 - ŽENY

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 09 január 2007 )    
Urologické oddelenie FN L. Pasteura zaviedlo laparoskopické operácie obličiek Formátovať pre tlač

13 december 2006    

 Operačnú liečbu nádorov obličiek pomocou najmodernejšej laparoskopickej techniky zaviedli nedávno na Urologickom oddelení FN L. Pasteura. Ide o prvé urologické pracovisko vo Východoslovenskom regióne, ktoré začalo vykonávať podobný druh operácie. V rámci  Slovenska sa dosiaľ obdobné laparoskopické operácie vykonávajú  len na štyroch urologických pracoviskách.  

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 13 december 2006 )   Čítať viac...  
KORZÁR: Univerzitná modernizuje ústav za 2,2 milióna Formátovať pre tlač

20 október 2011    

Uverejnené: 20.10.2011  
Univerzitná modernizuje ústav za 2,2 milióna. Peniaze z eurofondov využije na rekonštrukciu a nákup modernej techniky Združenej tkanivovej banky.

      KOŠICE. Vedecko–výskumné pracovisko Univerzitnej nemocnice L. Pasteura čaká modernizácia. Ministerstvo zdravotníctva na to odsúhlasilo nenávratný finančný príspevok asi 2,2 milióna eur. Peniaze pochádzajú z Operačného programu Zdravotníctvo, financovaného Európskou úniou. Finančná suma podľa hovorkyne nemocnice Jaroslavy Oravcovej zahŕňa „stavebné práce vrátane dodávky a montáže sofistikovanej techniky pre potreby pracoviska“. 
      To po kúpe získa nové zdravotnícke, laboratórne a prístrojové vybavenie, ktoré pomôže pri diagnostike a liečbe ochorení obehovej sústavy a onkologických ochorení. „Verejné obstarávanie, súvisiace s týmto projektom, bolo definitívne ukončené a stavebné práce sa začnú v najbližšom čase.“ Vynovenie priestorov zabezpečí prešovská spoločnosť DAG Slovakia.
      Združená tkanivová banka vznikla v roku 1996. Doteraz sídlila v priestoroch Lekárskej fakulty na Triede SNP. Kvôli rekonštrukcii sa bude sťahovať do nemocničného areálu na Rastislavovej ulici. Uskutočňuje prípravu rohovkových, kostných a spojivových transplantátov, diagnostiku hematoonkologických ochorení, pracuje na diagnostike porúch plodnosti.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 október 2011 )    
KOŠICKÝ VEČER: Slovák, ktorý precitol z kómy, začal rozprávať po nemecky Formátovať pre tlač

09 máj 2011    

Uverejnené: 7.5.2011, autor: Katarína Gécziová  

Na hranici medzi životom a smrťou. Takto mnohí ľudia označujú kómu. Je to stav, v ktorom sa zhodou nešťastných okolností ocitnú ľudia po ťažkých úrazoch či závažných ochoreniach. Navonok vyzerajú, akoby spali, ich život však často visí na vlásku. Privádzať ich z pomyselnej hranice späť do života pomáha zdravotnícky tím I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 09 máj 2011 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 68 Ďalšie > Koniec >>

Results 586 - 594 z 608
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001