Dnes je nedeľa 22. septembra 2019. Sviatok má Móric zajtra má sviatok Zdenka .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Pracovníci Kliniky pre infekčné choroby zaznamenali prvý hromadný výskyt salmonelózy Formátovať pre tlač

04 júl 2007    

 Pracovníci Kliniky pre infekčné choroby FN L. Pasteura Košice zaznamenali v týchto dňoch prvý hromadný výskyt salmonelózy. Kultivácia potvrdila, že sa dvanásť hospitalizovaných pacientov nakazilo v závere minulého týždňa na svadobnej hostine baktériou salmonelly, medzi nimi aj ženích a nevesta. Zdrojom salmonelózy mohol byť majonézový šalát, ktorý sa na oslave podával.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 júl 2007 )   Čítať viac...  
Centrum preventívnej a športovej medicíny oslavuje prvé narodeniny Formátovať pre tlač

12 jún 2007    

Centrum preventívnej a športovej medicíny Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktoré je prvým pracoviskom svojho druhu na Slovensku, oslavuje v týchto dňoch svoje prvé narodeniny. Centrum vzniklo l. júna minulého roku na pôde Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice po reštrukturalizácii a rozšírení náplne činnosti Kliniky preventívnej  medicíny a telovýchovného lekárstva, ktorá sa v apríli 2006 transformovala z Kliniky  telovýchovného lekárstva s 25-ročnou históriou.

 Image

Foto: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 12 jún 2007 )   Čítať viac...  
Artériová hypertenzia v tabuľkách a grafoch sa dočkala tretieho vydania Formátovať pre tlač

30 máj 2007    

MUDr. Peter Jonáš, zástupca prednostu Kliniky geriatrie a gerontológie FN L. Pasteura Košice, je autorom už tretieho vydania knihy Artériová hypertenzia v tabuľkách a grafoch – návody pre prax, ktorej druhé vydanie vyšlo v roku 2004 pri príležitosti osemdesiateho výročia založenia fakultnej nemocnice. Najnovšie, rozšírené vydanie, zodpovedá stavu dnešných vedomostí a na základe medicíny dôkazov radí, ako diagnostikovať a liečiť vysoký krvný tlak s jeho komplikáciami a pridruženými ochoreniami. Jedna z kapitol je venovaná aj endokrinnej hypertenzii a jej autorkou je zástupkyňa prednostu IV. Internej kliniky FNLP Košice MUDr. Anna Tokarčíková.

Tristoštyridsaťstranová publikácia je určená predovšetkým lekárom prvého kontaktu, najmä internistom, ale aj iným odborníkom, ktorí liečia pacientov s vysokým krvným tlakom. Vyšla v náklade 2100 kusov a nebude sa predávať. Aby sa k lekárom dostala rýchlejšie a jednoduchšie, distribuovať ju budú farmaceutické firmy, ktoré jej vydanie sponzorovali.

Image

Foto a koláž: Dionýz Kiss. Na snímke autor publikácie Artériová hypertenzia v tabuľkách a grafoch MUDr. Peter Jonáš

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 máj 2007 )    
Nový sterilizačný prístroj STERAD 200 na Oddelení centrálnej sterilizácie Formátovať pre tlač

09 máj 2007    

Začiatkom tohoto roku sa Oddelenie centrálnej sterilizácie v prevádzke na Triede SNP zakúpil jeden z najmodernejších sterilizačných prístrojov STERRAD 200 (na snímke), ktorý patrí k  technológii tretej generácie. Kvalitná sterilizačná technika je prínosom  najmä pre pracoviská chirurgických odborov. Umožňuje totiž rýchly obrat  termolabilného a finančne náročného materiálu, čím sa zvyšuje jeho využiteľnosť a šetrenie špeciálnej zdravotníckej pomôcky z ekonomického hľadiska.

Image

Foto: Dionýz Kiss.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 21 máj 2007 )   Čítať viac...  
Pracovníci KUCH replantovali prst 2,5-ročnému dieťaťu Formátovať pre tlač

24 apríl 2007    

V pondelok vo večerných hodinách priviezli na Kliniku úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice 2,5-ročného chlapca z okolia Rožňavy so sečným poranením prsta, ktoré mu spôsobil súrodenec. Išlo o takmer úplnú amputáciu prostredníka, na ktorom boli porušené kosti, šľachy, cievy i nerv, v dôsledku čoho nebola zabezpečená výživa prsta.  Replantačná operácia trvala bezmála štyri hodiny a dvaapolročný chlapec bol najmladším pacientom, ktorý vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice postúpil takýto výkon - ročne sa ich vo FNLP uskutoční celkovo 15 až 20.  Najčastejšou príčinou stratových poranení sú pritom pracovné alebo domáce úrazy, hlavne u mužov, ktorí vykonávajú lesnícke alebo stolárske práce. U detí sú mimoriadne zriedkavé.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 apríl 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 68 Ďalšie > Koniec >>

Results 577 - 585 z 608
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001