Dnes je nedeľa 22. septembra 2019. Sviatok má Móric zajtra má sviatok Zdenka .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
PF 2008 Formátovať pre tlač

31 december 2007    

 

 

Do nového roku 2008 želám všetkým zamestnancom
Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice
veľa zdravia, šťastia a pracovných úspechov!

MUDr. Jaroslav Šajty, riaditeľ

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 november 2010 )    
Poskytovanie pracovnej zdravotnej služby na Klinike pracovného lekárstva a klinickej toxikológie Formátovať pre tlač

12 december 2007    

Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice získala oprávnenie Úradu verejného zdravotníctva SR na vykonávanie pracovnej zdravotnej služby. Garantom tejto služby je prednosta kliniky Doc. MUDr. Ľubomír Legát, PhD., ktorý je hlavným odborníkom Ministerstva zdravotníctva SR pre klinické pracovné lekárstvo a klinickú toxikológiu.

Zabezpečiť zamestnancovi pracovnú zdravotnú službu je povinnosťou každého zamestnávateľa a to bez ohľadu na to, aký počet osôb zamestnáva v pracovnom pomere. Podľa Zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov sa vzťahuje táto povinnosť na zamestnávateľov vo všetkých odvetviach výrobnej a nevýrobnej sféry. Zamestnávateľ je povinný určiť dostatočný počet odborných zamestnancov na vykonávanie pracovnej zdravotnej služby, alebo pre všetkých svojich zamestnancov zmluvne dohodnúť vykonávanie pracovnej zdravotnej služby dodávateľským spôsobom. V tejto súvislosti dávame do pozornosti Kliniku pracovného lekárstva a klinickej toxikológie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 12 december 2007 )   Čítať viac...  
Na Klinike pre infekčné choroby poradia, ako predísť zdravotným problémom pri ceste do cudziny Formátovať pre tlač

11 december 2007    

Vianočné sviatky a Silvester trávi čoraz viacej Slovákov v exotických krajinách. Preto v týchto dňoch pribúda telefonátov na Kliniku pre infekčné choroby kvôli dotazom, aké očkovania absolvovať pred cestou do cudziny a v ktorých krajinách hrozí nejaké zdravotné riziko.

"Všetkým ochotne poradíme a poskytneme dôležité informácie o aktuálnych zdravotných rizikách v danej krajine, prípadne zabezpečíme potrebné očkovanie. Samozrejme, podmienkou je, aby sa oň ľudia zaujímali s dostatočným časovým predstihom. Pretože na očkovanie niekoľko dní pred cestou do cudziny je už neskoro,“ hovorí MUDr. Elena Adamkovičová, PhD., z Oddelenia pre cudzokrajné choroby, podľa ktorej je na prevenciu potrebné myslieť v určitom predstihu, najlepšie aspoň niekoľko týždňov  pred plánovanou cestou.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 december 2007 )   Čítať viac...  
Zrušenie plánovanej transplantácie obličky kvôli narušeniu orgánu pri transporte Formátovať pre tlač

07 december 2007    

      Pri prevoze obličky pripravenej na transplantáciu z martinskej nemocnice do FN L. Pasteura Košice došlo dnes v skorých ranných hodinách v dôsledku havárie vozidla k narušeniu sterility transportného boxu s orgánom. Z toho dôvodu sa transplantácia plánovaná na predpoludnie nemohla uskutočniť a 55-ročná pacientka bola z nemocnice prepustená. Jej zdravie však nie je bezprostredne ohrozené - pacientka bude naďalej chodiť na dialýzu a čakať, kým sa nájde ďalší vhodný orgán na transplantáciu. 

      Podobná situácia, teda poškodenie orgánu určeného na transplantáciu pri jeho transporte, nikdy v minulosti nenastala. Sporadicky sa ale stane, že sa plánovaná transplantácia neuskutoční v dôsledku medicínskej kontraindikácie.

      Vo FN L. Pasteura Košice sa uskutočňujú odbery orgánov a transplantácie už 20 rokov. V tomto roku sme zrealizovali dosiaľ 29 odberov a 74 transplantácií obličiek, čo je najviac v histórii nášho Transplantačného centra, ktoré má na konte už bezmála 500 transplantovaných obličiek.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
Medzi malých pacientov oddelenia detskej psychiatrie zavítal Mikuláš Formátovať pre tlač

06 december 2007    

Dnes predpoludním sa uskutočnila v priestoroch oddelenia detskej psychiatrie II. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 Mikulášska oslava. Medzi deti zavítal živý Mikuláš a rozdal im balíčky so sladkosťami, ktoré pre ne pripravilo vedenie FN L. Pasteura Košice a Miestny úrad MČ Košice-Juh. Malí pacienti sa Mikulášovi i zástupcom vedenia nemocnice a mestskej časti za kopec sladkých dobrôt a pekné hračky vďačili kultúrnym programom, ktorý si sami pripravili.

Image

Autor fotografií: Gabriel Balog

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 68 Ďalšie > Koniec >>

Results 559 - 567 z 608
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001