Dnes je štvrtok 5. decembra 2019. Sviatok má Oto zajtra má sviatok Mikuláš .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Vďaka skvelej spolupráci našich pracovísk sme uskutočnili krížovú obličkovú transplantáciu Formátovať pre tlač

28 október 2019    

Začiatkom októbra 2019 bola v našej nemocnici úspešne zrealizovaná tzv. „krížová" obličková transplantácia od žijúcich darcov. Je voľbou vtedy, keď sú žijúci darcovia krvnoskupinovo inkompatibilní so svojimi zamýšľanými príjemcami.

Celý komplikovaný proces príprav trval viac mesiacov, na príprave i  realizácii boli zainteresovaní kolegovia z viacerých pracovísk našej nemocnice. Samotný výkon prebehol vďaka profesionálnemu prístupu všetkých zainteresovaných bez komplikácií, pacienti sú už v domácom prostredí a v našej ambulantnej dispenzárnej starostlivosti.

Chceli by sme touto formou poďakovať všetkým kolegom, ktorí sa roky podieľajú na vynikajúcich výsledkoch orgánového transplantačného programu našej nemocnice.

 Sme jednou zo štyroch slovenských nemocníc, ktorá realizuje obličkový transplantačný program a jediná takáto nemocnica na východe Slovenska. Naše poďakovanie patrí konkrétne kolegom z  I. chirurgickej kliniky, I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, Centrálneho operačného traktu, Oddelenia laboratórnej medicíny - pododdelenia klinickej imunológie, Urologickej kliniky, Ústavu lekárskej a klinickej mikrobiológie, Neurologickej kliniky, Združenej tkanivovej banky,  ale aj všetkým, s ktorými spolupracujeme na dennej báze pri štandardných medicínskych činnostiach a ktorým záleží na tomto rozdielovom programe nášho centra a ktorí podporujú naše aktivity.

Táto forma obličkových transplantácií, ktorá je už vo svete bežná, bola v našom transplantačnom centre zrealizovaná prvýkrát v roku 2015.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Ľuboslav Beňa
primár Transplantačného oddelenia UNLP KE

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 29 október 2019 )    
U ľudí, ktorí trpia rôznymi duševnými chorobami, poslúžilo ako nástroj liečby umenie Formátovať pre tlač

16 február 2017    

To, že umenie a kreativita dokáže liečiť, sa opäť potvrdilo pri ľuďoch trpiacich rôznymi duševnými chorobami. Spoznať vlastné emócie, trénovať sebamotiváciu či zvládať prácu vo väčšej skupine ich posledných 12 mesiacov učil projekt Čisté duše- Príroda a jej čaro pohľadom človeka trpiaceho duševným ochorením.

Image

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 február 2017 )   Čítať viac...  
V Košiciach sa konali Fyto – apiterapeutické dni s poradovým číslom XVII. Formátovať pre tlač

07 október 2019    

Podujatie s medzinárodnou účasťou prinieslo prítomným mnohé nové zaujímavé poznatky v oblasti naturálnej medicíny. Hlavnými témami boli apiterapia, fytoterapia, funkčné potraviny či probiotiká a zdravie.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Po slávnostnom otvorení boli odovzdané čestné uznania  za dlhoročnú aktívnu účasť a podporu tohto podujatia zahraničným účastníkom z Ukrajiny a Maďarska, pracovníkom SAV a starostovi MČ JUH JUDr. Jaroslavovi Hlinkovi, kde sa toto podujatie už pravidelne koná.   

Image
Foto: Dionýz Kiss

Prvé prednášky sa týkali pozitívnych účinkov včelích produktov pri rôznych ochoreniach. Ďalšie boli o význame vody pre zdravie, pričom popísané boli liečivé účinky vody, v ktorej sa zníži výskyt deutéria (ťažký vodík). Ďalšia prednáška pojednávala o súvislosti infekcie mikróbom Helikobacter pylori s nedokrvením srdcového svalu. Ďalšie  prednášky z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach,  resp. Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, pojednávali o pozitívnych účinkov určitých liečivých rastlín na zdravie. Posledné prednášky prvého dňa z Ústavu experimentálnej medicíny LU UPJŠ  sa venovali pozitívnym účinkom omega-3 mastných kyselín.

Počas nedele sa prednášalo o úlohe probiotík, resp. črevného mikrobiómu.  Hovorilo sa o cielenej modulácii črevného mikrobiómu v prevencii a terapii chorôb, či o pozitívnych účinkoch športu, resp. pohybu na črevnú  mikrobiotu a účinku nového probiotického prípravku na imunitu včiel.

Image
Foto: Dionýz Kiss

"Som veľmi rád, že sa podujatia zúčastnilo takmer 100 účastníkov, medzi  nimi opakovane aj svetovo známi odborníci zo zahraničia aj odborníci zo Slovenskej akadémie vied, ktorí na záver podujatia  pozitívne hodnotili jeho odbornú aj organizačnú úroveň. Potešilo ma aj to, že  možnosť účasti na podujatí okrem lekárov, farmaceutov a prírodovedcov využili aj "laici", ktorí zhodnotili, že to pre nich znamenalo aj  možnosť získať také  vedomosti, ktoré môžu použiť v praktickom živote," zhodnotil podujatie predseda organizačného výboru MUDr. Štefan Košlík.

Fyto - apiterapeutické dni vznikli ako podpora a propagácia prírodných prostriedkov na udržanie a upevnenie zdravia. Uvedené podujatie, ktoré sa pravidelne koná v Košiciach, má hlboký ohlas u širokej verejnosti na Slovensku aj v zahraničí. 

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 07 október 2019 )    
Voľné pracovné miesta v UNLP Košice Formátovať pre tlač

16 október 2019    

UNLP Košice príjme do svojho tímu  dvoch atestovaných aj neatestovaných lekárov na Oddelenie urológie

Ak sa chcete stať súčasťou urologického tímu druhej najväčšej nemocnice na Slovensku, svoj životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania a súhlas so spracovaním osobných údajov doručte:

-osobne na personálnom oddelení UNLP Košice, Rastislavova 43
-poštou na rovnakú adresu
-emailom na adresu personalne@unlp.sk  

 Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 október 2019 )    
UNLP Košice zorganizovala ďalšiu prednášku v dennom centre na sídlisku KVP Formátovať pre tlač

01 október 2019    

Odborným prednášajúcim bola primárka I. psychiatrickej kliniky UNLP Košice, Mgr. MUDr. Iveta Potočňáková, MBA. Prítomným porozprávala o základných psychiatrických ochoreniach ohrozujúcich seniorov- a to o depresii, demencii a závislostiach vo vyššom veku.

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 08 október 2019 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Results 19 - 27 z 622
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001