Dnes je nedeľa 20. októbra 2019. Sviatok má Vendelín zajtra má sviatok Uršula .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Prenájom nehnuteľností - časť konštrukcie zábradlia mostného telesa Formátovať pre tlač

08 október 2013    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
ponúka

na prenájom nehnuteľný majetok, okrem iného aj časť konštrukcie zábradlia mostného telesa, nachádzajúceho sa na sídlisku Terasa spájajúceho ulicu Tr. SNP 1 s ulicou Ipeľskou 1, ktoré je vhodné na umiestnenie reklamných zariadení na oboch vonkajších stranách konštrukcie zábradlia v celkovom počte 8 ks reklamných zariadení (4 ks na každej vonkajšej strane konštrukcie zábradlia), 1 ks o rozmere 3m x 1m. Celková výmera uvedenej časti konštrukcie zábradlia mostného telesa je 24 m2. Minimálna cena nájomného je 90€/m2/rok.

V prípade záujmu o prenájmom nebytových priestorov kontaktujte referát správy nehnuteľného majetku UNLP Košice na telefónnych číslach: 055/ 615 2984, 615 3071, alebo mailom: natasa.svarcova@unlp.sk

Pridal: Administrator    
Naposledy zmenené ( 08 október 2013 )   Čítať viac...  
Vďaka spolupráci sme dokončili ďalšiu rekonštrukciu Formátovať pre tlač

06 september 2018    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach dokončila ďalšiu rekonštrukciu, ktorá nie len zlepší podmienky na pobyt v nemocnici našim pacientom, ale ušetrí aj nemalé výdavky.

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 12 november 2018 )   Čítať viac...  
Voľné pracovné miesta v UNLP Košice Formátovať pre tlač

16 október 2019    

UNLP Košice príjme do svojho tímu  dvoch atestovaných aj neatestovaných lekárov na Oddelenie urológie

Ak sa chcete stať súčasťou urologického tímu druhej najväčšej nemocnice na Slovensku, svoj životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania a súhlas so spracovaním osobných údajov doručte:

-osobne na personálnom oddelení UNLP Košice, Rastislavova 43
-poštou na rovnakú adresu
-emailom na adresu personalne@unlp.sk  

 Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 október 2019 )    
UNLP Košice preškolovala v oblasti poskytnutia KPR Formátovať pre tlač

18 október 2019    

Viete správne poskytnúť prvú pomoc pri zastavení srdca a dýchania? V rámci Dňa záchrany života sa v UNLP Košice konal praktický workshop na preopakovanie si základných zručností  tzv. KPR

Image

KPR, alebo  kardiopulmonálna resuscitácia slúži na záchranu života pri zastavení krvného obehu pacienta a jej postup by mal poznať každý z nás. Zo štatistík vyplýva, že ak sa s oživovaním nezačne okamžite, prežije len 1 pacient z 10. Ak ale aj laici okamžite správne začnú vykonávať KPR, šancu na záchranu má až 8 z 10 pacientov.

„Verejnosť očakáva, že personál nemocnice na 100 % ovláda postupy KPR, teda dokáže rozoznať zastavenie dýchania a zastavenie obehu a vie poskytnúť náležitú prvú pomoc. Práve preto sme sa v rámci Dňa záchrany života, teda 16. októbra, rozhodli tento týždeň pripraviť sériu workshopov pre našich zamestnancom na preopakovanie si postupov rozšírenej neodkladnej resuscitácie vrátane defibrilácie, ktoré musí ovládať každý lekár," uviedla zástupkyňa prednostu I.  kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, MUDr. Jana Šimonová, PhD., MHA.

Základnú KPR by však mal vedieť poskytnúť každý laik, preto ponúkame základné body, ako postupovať, ak nájdeme postihnutého v bezvedomí.  

Správne poskytovanie základnej neodkladnej resuscitácie pri zastavení  krvného obehu:

1. Oslovíme pacienta, aby sme zistili, či reaguje - zatrasiemením, prípadne ho uštipneme na bolestivom mieste, napríklad na bočnej strane krku

2. Zistíme, či postihnutý dýcha - dvoma prstami nadvihneme bradu asúčasne rukou zakloníme hlavu nereagujúceho pacienta. Priložíme naše ucho kústam postihnutého, aby sme počuli acítili , či pacient dýcha, zároveň sledujeme hrudník, či sa dvíha

3. Ak je pacient vbezvedomí anedýcha - ak sme stále sami - najprv privoláme pomoc na známom čísle 112, alebo 155 apotom hneď začíname resuscitovať. Ak je nás viac - jeden zo záchrancov volá 112/155 azháňa AED (popis nižšie), druhý začína resuscitovať

4. Resuscitáciu začíname tak, že položíme vystreté dlane na stred hrude, vystrieme lakte afrekvenciou 100-120/minútu vykonáme 30 stlačení hrudníka do hĺbky 5-6cm. Po 30 stlačeniach pacientovi opäť zakloníme hlavu, zapcháme nos advakrát mu vdýchneme vzduch do úst

5. Po vdychoch znova opakujeme sériu 30 kvalitných stlačení hrudníka striedavo s2 vdychmi. Tieto postupy opakujeme, stále vpomere 30:2 až kým sa opäť objavia známky života, kým príde zdravotná pomoc, resp. kým nám stačia sily. Pre vysoko kvalitné stláčanie hrudníka je nevyhnutné, aby sa záchranári striedali každé 2 minúty.

6. Ak pacient krváca zúst, resp. sa obávame infekcie, vykonávame len stláčanie hrudníka

Na prvú pomoc slúži aj vo svete dobre známy a na Slovensku stále častejšie sa nachádzajúci prístroj AED - automatický externý defibrilátor, ktorý po nalepení elektród analyzuje rytmus srdca a zhodnotí, či je potrebné pacientovi aplikovať elektrický „výboj" a tým obnoviť normálnu činnosť srdca. V súčasnosti sa vyskytuje na rôznych verejne prístupných miestach. Je to navyše „hovoriaci" defibrilátor, ktorý podľa pokynov naviguje, ako zachrániť ľudský život. Skúste si vo svojom okolí všímať, kde sa takýto prístroj nachádza, aby ste ho v prípade potreby vedeli čo najrýchlejšie použiť.

Image

Ako správne postupovať pri KPR Vás môžu telefonicky navigovať záchranári na hore uvedených linkách, stačí si nechať hlasitý odposluch a postupovať presne podľa ich pokynov.

Ak sa pacient dostane do nemocnice, postarajú sa už oňho profesionáli. „V našej nemocnici už vyše roka funguje vnútroústavná resuscitačná linka 2222, čím sme sa pripojili k iniciatíve Európskej resuscitačnej rady, aby v každom zdravotníckom zariadení v EÚ bola táto linka rovnaká," dodáva pani primárka. 

Image

Odborníci z viacerých pracovísk nemocnice sa počas týždňa záchrany života precvičili v postupoch rozšírenej neodkladnej resuscitácie, zopakovali si postup pri defibrilácii, spôsoby zabezpečenia priechodnosti dýchacích ciest ako i možnosti aplikácie liekov podávaných počas resuscitácie intraoseálne.

Najúčinnejšia je však prevencia zastavenia obehu, teda úlohou zdravotníkov je včas  rozpoznať, že sa základné životné funkcie pacienta začínajú zhoršovať a tento stav promptne riešiť.

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 18 október 2019 )    
Seriál zvyšovania komfortu pacienta v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice pokračuje aj naďalej Formátovať pre tlač

19 október 2017    

Ukončili sme rekonštrukciu lôžkových častí oddelenia urológie na dvoch poschodiach monobloku na Rastislavovej 43. Tá sa uskutočnila v mesiacoch jún, august a september vlastnými zamestnancami a z vlastných zdrojov.
 Image
Foto: Dionýz Kiss

Ako uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Branislav Ropek: „Úplnou zmenou prešli zariadenia na osobnú hygienu, boli vytvorené sprchovacie kúty, vynovené WC, na každom poschodí vzniklo WC ako aj sprcha pre imobilných pacientov s novým obkladom a dlažbou, došlo k výmene umývadiel, vodovodných batérií a súčasťou sa stala aj ventilácia na sprchách.“ Výmenou prešiel aj rozvod elektrického vedenia, zásuvky, svetlá či nočné svietenie na izbách. Počas prác sme kompletne vymaľovali prevádzkové priestory aj izby na oboch poschodiach a nový náter získali aj všetky dvere a zárubne.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 23 október 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Results 1 - 9 z 615
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001