Dnes je streda 3. júna 2020. Sviatok má Karolína zajtra má sviatok Lenka .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Košičania uprednostňujú prácu pred lôžkom
KORZÁR: Košičania uprednostňujú prácu pred lôžkom Formátovať pre tlač

23 júl 2009    

Uverejnené 5. júla 2009
Záujem ľudí o jednodňovky neklesá. Krátky pobyt v nemocnici po operácii im vyhovuje.
KOŠICE. Za posledných päť rokov pacienti stratu času na nemocničnom lôžku vymenili za rýchly nástup späť do práce. Vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice bolo od vzniku samostatného Oddelenia jednodňovej ambulantnej starostlivosti v roku 2004 uskutočnených viac ako 6 200 výkonov. Vlani služby jednodňovky využilo 1 390 ľudí, za šesť mesiacov tohto roku 659. Na pracovisku sa odborníci zaoberajú zákrokmi z oblasti gynekológie a plastickej chirurgie.

Gynekológia vedie
Jednodňovku vo fakultnej vykonáva aj očné oddelenie a klinika, klinika ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva, klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie a obe gynekologicko-pôrodnícke kliniky.
"Vlani tieto pracoviská zrealizovali dokopy viac než 3 000 jednodňových výkonov, v prvom polroku tohto roka ich bolo už 2 261, čo je toľko ako za celý rok 2007," informovala nás hovorkyňa nemocnice Jaroslava Oravcová.
Najväčší dopyt je po gynekologických výkonoch, ako sú jednoduché kyretáže, hysteroskopické, laparoskopické a plastické operácie. Jednodňový režim rieši úpravy nosa, uší, viečok a prsníkov. Gynekológom sa často podarí diagnostikovať aj rakovinu v začiatočnom štádiu, čo pomáha včasnej a účinnej liečbe.

Ustálený záujem
Podľa primára oddelenia jednodňovej chirurgie Martina Zborovjana sa stúpajúci trend využívania jednodňovej ambulantnej starostlivosti ustálil. "Určite nemá klesajúcu tendenciu. Pacienti sa už s princípom jednodňovky oboznámili a vedia, aké majú výhody po príchode na pracovisko. Medzi ne patrí krátky pobyt na lôžku, teda maximálne 24 hodín a privátne prostredie, kde sa personál o klienta stará individuálne."
Po príchode domov je pacient v telefonickom kontakte s ošetrujúcim lekárom. Dve tretiny výkonov hradí poisťovňa, pacient platí najmä za plastické zákroky.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 júl 2009 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001