COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 27. februára 2021. Sviatok má Alexander zajtra má sviatok Zlatica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Podľa národnej stratégie očkovania proti COVID-19 sme v UNLP zaočkovali už vyše 5000 ľudí.
Podľa národnej stratégie očkovania proti COVID-19 sme v UNLP zaočkovali už vyše 5000 ľudí. Formátovať pre tlač

14 január 2021    

Do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice dnes dorazilo nových 3150 dávok očkovacej vakcíny od spoločnosti Pfizer. „Očkovať nimi začneme v krátkom čase. Zatiaľ budú vakcíny uložené v bezpečí v mraziacom boxe v priestoroch UNLP Košice. Vakcíny sa musia skladovať pri teplote -80°C,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

„Máme dostatok vakcín na to, aby sme denne očkovali všetkých, ktorí sú nám hlásení  prostredníctvom portálu korona.gov.sk a tiež zdravotníkov UNLP Košice. K dnešnému dňu sme zaočkovali už viac než 5000 ľudí, zdravotníkov a personál z kritickej infraštruktúry, ktorí pracujú v  COVID zónach,“ dodal riaditeľ.

Image 

Záujem o očkovanie je veľký, „66% zdravotníckych pracovníkov UNLP vyjadrilo vôľu dať sa zaočkovať. Približne 15% zdravotníkov nemôže byť nateraz očkovaných, pretože v nedávnej minulosti prekonali ochorenie COVID-19,“ vysvetlil P. Kizek.

V novom OČKOVACOM PAVILÓNE zvýšime očkovanie nad 400 ľudí denne
Na troch pracoviskách UNLP Košice denne očkujú zdravotníci 200 – 400 ľudí. Ide o Kliniku infektológie a cestovnej medicíny, Kliniku pracovného lekárstva a Pavilón zdravia. 
Od budúceho týždňa otvoríme v UNLP nové OČKOVACIE CENTRUM v priestoroch Pavilónu II na Rastislavovej ulici. „Bude to komfortnejšie pre záujemcov o očkovanie. A tiež nám to umožní zvýšiť kapacitu očkovania na viac než 400 ľudí denne,“ uzavrel P. Kizek.
Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 18 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001