COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 17. januára 2021. Sviatok má Nataša zajtra má sviatok Bohdana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow Aloplastický seminár pre pacientov
Aloplastický seminár pre pacientov Formátovať pre tlač

18 december 2019    

Klinika ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva robí pre pacientov pred operáciou výmeny kĺbu špeciálny seminár. Témou aloplastckého pacientského semináru je implantácia bedrovej a kolennej kĺbovej endoprotézy. Tieto semináre sú bezplatné a ich úlohou je pripraviť pacienta na všetko, čo ho v súvislosti s týmto zákrokom čaká.

Image

„Cieľom predoperačných seminárov je adekvátna informovanosť pacienta, čo má zásadný vplyv na pooperačný stav a životnosť umelej kĺbovej náhrady. Ambulantné vyšetrenie totiž častokrát neposkytuje dostatočný priestor na detailnejšie objasnenie tejto rozsiahlej problematiky, preto je po indikácii pacienta k umelej kĺbovej náhrade doporučená bezplatná účasť na seminári," vysvetlil zástupca prednostu kliniky MUDr. Vladimír Filip. Semináre sú určené všetkým pacientom čakajúcim na uvedený operačný výkon. 

Seminár sa koná každý mesiac v učebni kliniky na 12. poschodí. Pacientom je chronologicky vysvetlený celý perioperačný manažment, teda predoperačná príprava, nástup na hospitalizáciu, samotný operačný výkon, pooperačná starostlivosť ako aj riziká a možné komplikácie súvisiace s implantáciou umelej kĺbovej náhrady. Semináre sú vedené lekármi vykonávajúcimi tieto výkony a na ich konci majú pacienti možnosť diskutovať o všetkom, čo ich zaujíma.

K dobrému pooperačnému výsledku vedie správna predoperačná a najmä pooperačná rehabilitácia. Súčasťou seminára je aj inštruktáž rehabilitačnými sestrami.

Objednať sa na uvedený ortopedický seminár je možné na tel.č.: 055/640 3563, 055/640 3492 alebo priamo u indikujúceho lekára Kliniky ortopédie a TPÚ.

V prípade záujmu o predoperačnú rehabilitáciu na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pracovisko Trieda SNP 1, je možnosť objednať sa na tel.č.: 055/640 3671, 055/640 3666.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 04 február 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001