COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 17. januára 2021. Sviatok má Nataša zajtra má sviatok Bohdana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow V celoslovenskej ankete Môj lekár a Moja sestra zvíťazili zamestnanci UNLP Košice
V celoslovenskej ankete Môj lekár a Moja sestra zvíťazili zamestnanci UNLP Košice Formátovať pre tlač

03 december 2019    

Alena Kellnerová a Marián Rošák suverénne vyhrali obe kategórie celoslovenskej súťaže. O víťazoch cenenia, ktoré je udeľované Asociáciou na ochranu práv pacienta, rozhodla po prvýkrát aj široká verejnosť. K tomuto významnému úspechu im zo srdca gratulujeme.

Image
zdroj: AOPP

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská odovzdala ceny 10 lekárom a 10 sestrám, o ktorých rozhodla na základe nominácií pacientov odborná porota zložená zo zástupcov lekárov, sestier, pacientskych organizácií a médií. O svojom lekárovi a sestre mohla tento rok rozhodnúť aj široká verejnosť, a to hlasovaním v ankete na stránke asociácie. Spomedzi ocenených lekárov získal najviac hlasov MUDr. Marián Rošák, MPH a spomedzi sestier PhDr. Alena Kellnerová, MPH.  

Image
zdroj: AOPP

Doktor Rošák pracuje v našej nemocnici  na septickom oddelení  už 15 rokov. Intenzívne sa venuje pacientom s chronickými ranami a dekubitmi a zasadzuje sa o vytváranie pilotných centier. „Toto ocenenie vnímam nie len ako ocenenie mojej osoby, ale ako ocenenie celého nášho kolektívu a veľmi si ho vážim. Aj do budúcna sa budem snažiť pomôcť čo najväčšiemu počtu pacientov a pevne verím, že v súčinnosti s ostatnými inštitúciami sa nám podarí zefektívniť proces liečby," uviedol ocenený MUDr. Rošák.   

Image
zdroj: AOPP

Pani Kellnerová pôsobí ako vedúca sestra Kliniky úrazovej chirurgie UN L. Paustera v Košiciach. Svoj život zasvätila nielen práci s pacientmi, ale aj vlastnému vzdelávaniu. Zaviedla do praxe mnohé teoretické a praktické skúsenosti, vďaka ktorým sa Klinika úrazovej chirurgie stala jedným z najšpičkovejších pracovísk na Slovensku. Ako sama uviedla: „Prekvapila ma nominácia na ocenenie Moja sestra. Nomináciu a ocenenie vnímam ako poďakovanie za tímovú prácu všetkých zamestnancov Kliniky úrazovej chirurgie. Ďakujem širokej verejnosti, pacientom, zamestnancom Kliniky úrazovej chirurgie a všetkým zamestnancom UNLP Košice za prejavenú dôveru v hlasovaní, o čom svedčí moje víťazstvo. Nesmierne si to vážim."

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 december 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001