COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 27. októbra 2020. Sviatok má Sabína zajtra má sviatok Kevin .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow Podporme spolu našich zamestnancov
Podporme spolu našich zamestnancov Formátovať pre tlač

08 október 2019    

Ocenenie "Môj lekár" a "Moja sestra"

Toto prestížne ocenenie vzdáva hold výnimočným lekárom a sestrám, ktorí sú vďaka svojej empatii, obetavosti a vysokému nasadeniu mimoriadnym prínosom pre pacientov. Sú tu pre nich aj nad rámec svojich pracovných povinností, pretože svoje povolanie nevnímajú len ako prácu, ale predovšetkým ako poslanie.

Sme veľmi hrdí, že sa medzi TOP 10 nominovaných dostali aj dvaja výnimoční zamestnanci UNLP Košice. Pošlite im prosím svoj hlas na stránke:


https://aopp.sk/ocenenie-moj-lekar-moja-sestra

Image

PhDr. Alena Kellnerová, MPH.

Už 25 rokov sa v Univerzitnej nemocnici L. Paustera v Košiciach stará o pacientov, kde od roku 2009 zastáva funkciu vedúcej sestry Kliniky úrazovej chirurgie. Práve jej pracovisko, ktoré sa neraz spája s mnohými ťažkými úrazmi a nešťastiami, ju naučilo, že neexistuje slovo „nedá sa" a vždy treba hľadať možnosti, ako pacientom pomôcť. Svojou odbornosťou a ľudským prístupom sa stala vzorom pre mnohé kolegyne a kolegov. Počas svojej praxe sa nikdy neprestala venovať vzdelávaniu, osobnému rozvoju či prednáškovej činnosti na pracovisku, ale aj na regionálnej a celoslovenskej úrovni. Osvojila si mnoho teoretických vedomostí a praktických skúseností, ktoré zaviedla do praxe a vďaka ktorým sa Klinika úrazovej chirurgie v Košiciach stala jedným z najšpičkovejších pracovísk na Slovensku.

Image

MUDr. Marián Rošák, MPH

Už 15 rokov pomáha pacientom na septickom oddelení UNLP Košice. Ako vedúci lekár ošetruje pacientov s chronickými ranami a dekubitmi nielen vo svojej ambulancii, ale navštevuje ich aj nad rámec možností stanovených v zákone- v domácom prostredí či v zariadeniach sociálnych služieb. Ako sám hovorí: „Bolesť  pri  chronických ranách a preležaninách je veľmi silná a starostlivosť potrebuje mnoho zmien. Úlohou odborníkov a celej spoločnosti je ich čo najskôr presadiť." Je zakladajúcim členom Slovenskej spoločnosti pre hojenie rán, členom dozornej rady a EWMA (European Wound Management Association). Dlhé roky prednáša o hojení chronických rán a dekubitov a o podtlakovej terapii, ktorú zaviedol do liečebného procesu pacientov. Je spoluautorom niekoľkých publikácií, angažuje sa vo vzdelávacích programoch na prevenciu a hojenie chronických rán a zasadzuje sa o vytváranie pilotných centier.

Hlasovať môžete do 3. novembra 2019!

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 08 október 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001