Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Novorodenecké oddelenia dostali darom nové monitory dychu
Novorodenecké oddelenia dostali darom nové monitory dychu Formátovať pre tlač

07 december 2018    

Našim najmenším pacientom a ich mamičkám už slúži 10 nových monitorov typu Babysense. Tie sme dostali od Nadácie Križovatka a spoločnosti MIRAKL a.s., ktorá na Slovensku zastrešuje lekárne Dr. Max.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Monitor dychu BabySense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Po dobu 30 rokoch svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak, aby spĺňal náročné klinické skúšky.

Za spoločnosť MIRAKL našu nemocnicu navštívila a monitory odovzdala Dana Svatková: „Profesionálna starostlivosť o zdravie pacientov je základným pilierom každodennej práce a služby, ktorú denne poskytujeme širokej verejnosti. Pomoc nemocniciam a ich najmenším pacientom je pre nás preto celkom prirodzená. Teší nás, že môžeme podporiť starostlivosť o zdravie tých najzraniteľnejších aj za bránami lekárni."

V prípade, ak sa dýchanie zastaví na dobu dlhšiu ako 20 sekúnd, alebo ak dieťa začne plytšie a pomalšie  dýchať, monitor upozorní na tento stav  zvukovým a svetelným signálom. Každé dieťa s rizikovým faktorom pre SIDS (syndróm náhleho úmrtia) by malo mať tento monitor aj po prepustení z nemocnice, ktorý vieme za poplatok z nemocnice aj zapožičať.  Rizikové skupiny sú napríklad predčasne narodené deti, deti s  malou pôrodnou hmotnosťou do 2500 gramov, ak sa SIDS vyskytol u niektorého zo súrodencov, nízky vek matky do 20 rokov či deti matiek, ktoré mali počas tehotenstva zlú životosprávu. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať za nové monitory dychu,  ktoré opäť zlepšia starostlivosť o našich najmenších pacientov. Teraz už každé dieťatko u nás hospitalizované má v postieľke  apnoe podložku, či je pri mamičke alebo na oddelení. Monitor dychu spoľahlivo odhalí náhlu zástavu dychu a pri rýchlom poskytnutí prvej pomoci môžeme bábätko zachrániť.  Mamičky sú spokojnejšie, lepšie spia, tým sa aj laktácia rozvíja rýchlejšie a na druhej strane aj práca zdravotníckeho personálu je uľahčená," uviedla primárka neonatológie Iveta Kostelníková.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným syndrómom SIDS. V projekte „Mamička dýcham" bolo novorodeneckým oddeleniam našej nemocnice darovaných do dnešného dňa celkovo 54 monitorov dychu.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 18 december 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001