Dnes je pondelok 22. januára 2018. Sviatok má Zora zajtra má sviatok Miloš .  

Domovská stránka
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow V UNLP Košice sa narodilo prvé tohtoročné bábätko
V UNLP Košice sa narodilo prvé tohtoročné bábätko Formátovať pre tlač

02 január 2018    

Prvý pôrod roka 2018 uskutočnil tím odborníkov Gynekologycko- pôrodníckeho oddelenia na Rastislavovej ulici. Mamička Zuzana Tóthová priviedla na svet malého Šimonka.

Image


Keďže sa pôrod skomplikoval, mamička podstúpila cisársky rez. Obaja naši „pacienti“- mamička aj bábätko sú v poriadku. Malý Šimonko mal pri narodení 50 centimetrov a vážil 3190 gramov. Bábätko sa na svet poponáhľalo a narodilo sa hneď v prvej minúte nového roka.

"My sme si už doma robili srandu, že čo ak sa narodí práve ako novoročné bábätko a nakoniec sa to aj  stalo. Plánovaný termín bol pritom 30.12.2017. Pôvodne sme ho chceli ako vianočný darček, ale keďže si ešte trošku počkal, začneme aspoň nový rok takto všetci traja aj s tatkom spolu," uviedla mamička Zuzana Tóthová.

Na svojho prvorodeného syna sa tešil aj otecko Šimonka, Róbert Csokasi: " Toto je naše prvé dieťa, ale neskôr by sme chceli ešte jedno, takže snáď do našej rodinky časom pribudne aj dievčatko."

Jasno mali rodičia, ktorí sú kolegovia z práce, aj vo výbere mena pre malého chlapčeka: „Chceli sme pre malého vybrať nejaké slovenské meno, nič zahraničné a obaja sme sa zhodli na Šimonovi. Takéto meno ešte nemáme v rodine ani z jednej strany, takže sa páčilo každému," dodala šťastná mamička.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
   
Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001