Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow Dokončili sme časť prác na Klinike infektológie a cestovnej medicíny, rekonštrukcia pokračuje
Dokončili sme časť prác na Klinike infektológie a cestovnej medicíny, rekonštrukcia pokračuje Formátovať pre tlač

22 november 2017    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa pred časom pustila do viacerých opráv na budove XVII. pavilónu, kde sídli Klinika infektológie a cestovnej medicíny. Tá pred časom čelila viacerým sťažnostiam zo strany pacientov či dokonca politikov. Realizácia prác bola zabezpečená dodávateľsky, ďalšie výdavky sme hradili z vlastných zdrojov.


Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Za účelom zlepšenia tepelnoizolačných vlastností s cieľom zvýšenia  tepelnej  pohody vnútorných priestorov tejto kliniky boli kompletne vymenené výplňové  okenné  konštrukcie,  čím sa podstatne zvýšil komfort pacientov,  zlepšili  sa pracovné  podmienky  personálu  a  je predpoklad  značnej  úspory  nákladov  na  tepelnú  energiu  potrebnú na vykurovanie.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Realizácia bola zabezpečená dodávateľsky počas posledných dvoch mesiacov a náklady   na  ňu  predstavovali   finančnú   čiastku vyše 119 300€  s DPH. Hradené boli  z prideleného limitu kapitálových výdavkov z rozpočtu Ministerstva zdravotníctva  Slovenskej republiky  na rok 2017.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Súbežne realizovala UNLP Košice na Klinike infektológie a cestovnej medicíny z vlastných zdrojov a vlastnými zamestnancami aj stavebno-inštalačné práce, výsledkom ktorých je zrekonštruovanie 22 miestností kliniky. Pri rekonštrukcii boli vymenené  sprchy,  umývadlá či   vodovodné  batérie vrátane výmeny  obkladov, častí PVC podláh a maľovanie. Zároveň bola realizovaná výmena nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov, zásuviek a svietidiel v ambulantnej časti kliniky. „Vykonané práce určite zlepšia celkovú atmosféru na našom pracovisku. Spríjemnia pobyt pacientom a taktiež zlepšia aj pracovné prostredie zamestnancov, preto všetky vykonané práce hodnotím veľmi pozitívne. V tejto súvislosti sa ospravedlňujeme všetkým ležiacim, ale aj ambulantným pacientom za akustický a organizačný diskomfort počas realizácie projektu a ďakujeme za trpezlivosť,“ dodáva MUDr. Ladislav Virág, primár KIiniky infektológie a cestovnej medicíny.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Rekonštrukcia tohto pavilónu bude v nasledujúcich týždňoch pokračovať rekonštrukciou izieb pacientov. Na uvedený účel boli UNLP Košice pridelené kapitálové výdavky z MZ SR.

Veríme, že všetky tieto práce vedú k zlepšeniu komfortu pacientov a zvýšeniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 december 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001