COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 27. februára 2021. Sviatok má Alexander zajtra má sviatok Zlatica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
Deti počas leta v UNLP Košice posilňujú svoje zdravie Formátovať pre tlač

11 august 2017    

Aj uplynulý týždeň si desiatka detí vyskúšala rehabilitačný program v UNLP Košice. Väčšinu z nich trápi zlé držanie tela, skolióza či ploché nohy a preto využili možnosť zúčastniť sa na tomto rehabilitačnom programe.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Počas neho sa spolu so školenými odborníkmi zamerali na rôzne aktivity- či už vo vode alebo v telocvični. Ide o cvičenia, ktoré deti precvičujú buď v skupine  alebo individuálne s rôznymi pomôckami (fit lopty, loptičky či senzomotorické chodníčky). Všetkým sa takáto forma pohybu veľmi páčila, najmä pobyt vo vode, a domov si odnášajú okrem nových priateľstiev aj rôzne cviky, ktoré môžu precvičovať aj sami. Cvičenie si pochvaľovali aj rodičia, ktorí jeho benefity vidia najmä v zmysluplnom trávení času svojich ratolestí v letnom období. Okrem cvičení deti v UNLP Košice každý deň absolvovali aj rôzne procedúry ako masáže, parafín či elektroliečbu.

Ako nás informovala fyzioterapeutka Katarína Szilvásiová  : „Takéto cvičenie deťom pomáha osvojiť si správne držanie tela, aby si zvykli na správne pohybové stereotypy. Ak niečo nerobia správne, vysvetlíme im, ako to robiť lepšie. Veľa z týchto detí k nám na individuálne cvičenia chodilo už aj v minulosti.“

Image
Foto: Dionýz Kiss

Každý rehabilitačný program trvá týždeň (pon-pia) a zapojí sa doň 10-12 detí, čo znamená, že za leto sa v UNLP Košice vymení asi 80 detí. Takéto procedúry hradí z prevažnej časti poisťovňa, časť programu ale doplácajú rodičia z vlastných zdrojov.


 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 30 august 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001