COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 15. januára 2021. Sviatok má Dobroslav zajtra má sviatok Kristína .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Dve zo štyroch rozsiahlych rekonštrukčných prác plánovaných na koniec roka 2016 úspešne ukončené.
Dve zo štyroch rozsiahlych rekonštrukčných prác plánovaných na koniec roka 2016 úspešne ukončené. Formátovať pre tlač

01 december 2016    

Aj koniec roku 2016 sa na pracoviskách UN L. Pasteura Košice nesie v znamení rekonštrukcií financovaných zo štátneho rozpočtu. Stavebné práce na pracovisku Krvnej banky v XIX pavilóne, Rastislavova 43 a na pracovisku Nemocničnej lekárne pre oddelenie riedenia cytostatík, Tr. SNP sú už ukončené. Práce pokračujú na výmene klimatizačných jednotiek v monobloku a oprave štyroch kusov nákladných výťahov na pracovisku Tr. SNP, ako aj na výmene okien na XVIII. pavilóne, pracovisko Rastislavova 43. Ukončenie všetkých stavebných prác je plánované do konca roka 2016.

Pri rekonštrukcii pracoviska Krvnej banky, ktorá sa sťahuje z II. pavilónu do zrekonštruovaných priestorov situovaných na prízemí XIX. pavilónu chirurgického monobloku, pracovisko Rastislavova 43, bolo preinvestovaných viac ako 88 tis. €.

Krvná banka pred rekonštrukciou:
Image
Image

Krvná banka po rekonštrukcii:
Image
Image
Image

Úprava Nemocničnej lekárne, pracovisko Tr. SNP, pre vybudovanie oddelenia riedenia cytostatík v súlade v požiadavkami vyhlášky MZ SR č. 198/2001 Z.z stála vyše 100 tis. €.
Obe tieto rozsiahle rekonštrukcie zahŕňali kompletnú výmenu rozvodov vody, elektroinštalácie, slaboprúdu a vzduchotechniky vrátane výmeny zariaďovacích predmetov, výmeny pôvodných dverných zárubní, dverí, omietok, obkladov, podlahových krytín,  malieb a náterov.

Nemocničná lekáreň pred rekonštrukciou:
Image
Image
Image

Nemocničná lekáreň po rekonštrukcii:
Image
Image

  Ukončenie stavebných prác na XVIII. pavilóne, pracovisko Rastislavova 43 - výmena okien, exteriérových dverí, parapiet a žalúzií - je plánované na začiatok decembra 2016. Na koniec decembra roku 2016 je naplánované aj sprevádzkovanie štyroch výťahov slúžiacich na prepravu zdravotníckeho personálu, na zásobovanie a zber odpadu z výškovej lôžkovej časti monobloku, pracovisko Tr. SNP. Na tieto dve investičné akcie vyčlenilo MZ SR vyše 300 tis. €.

XVIII. pavilón pred rekonštrukciou:
Image
Image
Image

XVIII. pavilón po rekonštrukcii:
Image
Image

 Technologicky najkomplikovanejšia rekonštrukcia prebieha na 18. poschodí monobloku na Tr. SNP. Jedná sa o a veľmi náročné a zložité práce, hlavne z pohľadu transportu technologického zariadenia na strechu najvyššej výškovej budovy na území mesta Košice pomocou vrtuľníka. V rámci rekonštrukcie budú vymenené štyri fyzicky a morálne opotrebované vysokotlakové klimatizačné jednotky. Nové zariadenia zabezpečia komfortnú klimatizáciu všetkých priestorov lôžkovej časti monobloku od 11. poschodia po 18. poschodie. Celková cena rekonštrukcie je vyše 550 tis. €.

Transport časti vzduchotechniky vrtuľníkom na strechu monobloku:
Image

 „Všetky realizované stavebné úpravy prispeli a prispejú k vyššiemu komfortu pre našich pacientov, návštevníkov a zamestnancov. Lepší stav a vzhľad nemocničných priestorov v konečnom dôsledku prispeje k úspore z ich prevádzky,“ zhodnotil riaditeľ UN L. Pasteura Košice MUDr. Milan Maďar, MPH.
 
 Financie na tieto rekonštrukčné práce, poskytlo Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Ministerstvo zdravotníctva SR ako viazané kapitálové výdavky zo štátneho rozpočtu.

Pridal: Administrator    
Naposledy zmenené ( 01 december 2016 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001