COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow V dôsledku mrazivého počasia pribudlo úrazov
V dôsledku mrazivého počasia pribudlo úrazov Formátovať pre tlač

09 február 2015    

Úrazoví chirurgovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice zaznamenali počas pondelkového dopoludnia zvýšený počet zranených chodcov po pádoch na zľadovatenom povrchu. Cez víkend nebola priaznivá ani „úrazová“ situácia pre lyžiarov.

V priebehu uplynulého víkendu zaznamenali naše traumatologické ambulancie najmä zranenia, ktoré sa stali na lyžiarskych svahoch v okolí Košíc (Kavečany, Jahodná). Z vážnejších poranení sa objavili trieštivé zlomeniny rúk a nôh, podvrtnuté kolená aj zlomená lopatka.

Dnešné mrazivé ráno spôsobovalo problémy tak chodcom, ako i vodičom. Naši úrazoví chirurgovia na Klinike úrazovej chirurgie na Rastislavovej 43 ošetrili od 6.00 do 12:00 hod. spolu vyše 60 pacientov s rôznymi poraneniami. Medzi tými, ktoré súviseli s počasím prevládali pomliaždenia zápästia a kolien. Zaznamenali sme aj zlomeninu krčka stehennej kosti a zlomeninu lakťa. Hospitalizovať museli 3 pacientov.

Oddelenie urgentného príjmu na Triede SNP 1 hlási dopoludnia po páde na zľadovatenom povrchu 17 zlomenín, z ktorých dominovali zápästia. V ďalších 11 prípadoch lekári ošetrili udreté a narazené horné a dolné končatiny. Jeden chodec si pri páde udrel hlavu. 5 pacientov hospitalizovali.

Lekári poskytovali dopoludnia urgentnú pomoc aj zraneným chodcom po autonehodách. V jednom prípade išlo o podvrtnutie driekovej chrbtice, druhý chodec vyviazol s podvrtnutím krčnej chrbtice.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 13 február 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001