COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 27. februára 2021. Sviatok má Alexander zajtra má sviatok Zlatica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Traumatológovia a internisti mali počas Vianoc rušno
Traumatológovia a internisti mali počas Vianoc rušno Formátovať pre tlač

27 december 2006    

Viac ako tisíc pacientov ošetrili pracovníci Fakultnej nemocnice L. Pasteura počas Vianočných sviatkov, pričom najviac ľudí vyhľadalo pomoc traumatológov a internistov.

V dvoch interných ambulanciách FN L. Pasteura  na Rastislavovej ulici a Triede SNP ošetrili od 23. do 26. decembra 221 pacientov, pričom najčastejšie problémy predstavoval vysoký krvný tlak a kolapsové stavy. Nasledovali cievne a tráviace ťažkosti, epilepsia a intoxikácia alkoholom.

Pracovníci Kliniky úrazovej chirurgie FN L. Pasteura na Rastislavovej ulici ošetrili od soboty do utorka dovedna 174 pacientov, pričom najviac ich bolo 23. decembra a na Štefana. Až jedenásť zranení predstavovali rezné rany a časté boli aj zlomeniny. Pomerne početné boli zranenia v dôsledku pádu, čo je dosť nezvyčajné vzhľadom na to, že nie je sneh a počas uplynulých dní nebolo ani klzko. Akiste najkurióznejším prípadom uplynulých dní bol však pád staršej Košičanky, ktorá sa zranila na Štedrý večer doma pri rozbaľovaní darčekov. Žena sa pošmykla na lesklom obale ležiacom na zemi a zlomila si stehennú kosť! Ošetrili a hospitalizovali ju na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura.

Rezné rany dominovali počas Vianočných sviatkov aj na traumatologickej ambulancii FN L. Pasteura na Triede SNP, kde ošetrili celkovo 158 pacientov. Jej pracovníci takisto zaznamenali aj viaceré pády v domácnosti. Jeden z nich skončil zlomeninou stehnovej kosti a druhý zlomeninou krčka stehnovej kosti, pričom zranených bolo potrebné operovať. Dnes (27. decembra) predpoludním na tomto pracovisku ošetrili aj prvé vážnejšie poranenie v dôsledku vybuchnutej petardy. Dvadsaťsedemročnému mužovi z Košíc-okolia explodovala v ruke petarda, pričom utrpel okrem menších popálenín aj otvorenú zlomeninu koncového článku ukazováka. Po ošetrení ho prepustili domov, jeho hospitalizácia v nemocnici nebola potrebná. 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 15 január 2007 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001