COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Týždeň prevencie diabetickej nefropatie aj v UN L. Pasteura
Týždeň prevencie diabetickej nefropatie aj v UN L. Pasteura Formátovať pre tlač

12 november 2013    

UN L. Pasteura Košice sa 13. novembra zapojí do Celoslovenskej osvetovej akcie Týždeň prevencie diabetickej nefropatie, ktorá sa koná pri príležitosti Svetového dňa diabetu a ten pripadá na 14. november. Cieľom je upozorniť verejnosť na problematiku chronického ochorenia obličiek ako závažnej sprievodnej komplikácie cukrovky. Odbornými garantmi projektu sú Slovenská nefrologická spoločnosť a Slovenská diabetologická spoločnosť.

13. novembhra od 7.00 – 12.00 môžu ľudia trpiaci cukrovkou navštíviť osvetový stánok v poliklinickej časti UNLP na Triede SNP1 (1. poschodie vedľa lekárne), kde sa dozvedia viac informácií o ochorení a zároveň sa budú môcť hneď otestovať pomocou jednoduchého orientačného samodiagnostického testu. Tento test môže ukázať, či ľudia trpiaci cukrovkou patria medzi pacientov ohrozených aj diabetickou nefropatiou. Pozitívny nález je zároveň odporúčaním na urýchlenú návštevu špecialistu na ochorenia obličiek – nefrológa.
Počas podujatia bude v stánku k dispozícii MUDr. Alfonz Jurčina – nefrológ UNLP (odborník na obličky), ktorý pacientom na mieste poradí, ako ďalej postupovať.
Diabetická nefropatia je chronické ochorenie obličiek spôsobené cukrovkou, preto je testovanie určené najmä cukrovkárom. Test však môže odhaliť ochorenie obličiek aj u ľudí, ktorí nie sú cukrovkári, ale majú iné ochorenia, napr. vysoký krvný tlak, obezitu.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 12 november 2013 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001