COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 2. marca 2021. Sviatok má Anežka zajtra má sviatok Bohumil/Bohumila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Kolaudácia moderného Urgentného príjmu už o pár mesiacov
Kolaudácia moderného Urgentného príjmu už o pár mesiacov Formátovať pre tlač

06 november 2013    

Je tu začiatok novembra 2013 a s ním kompletne hotová stavebná časť nového Urgentného príjmu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, čo svedčí o tom, že projekt úspešne napreduje a realizuje sa v súlade s plánovaným harmonogramom. Doposiaľ sa na modernej stavbe preinvestovalo vyše 20 mil. Eur a aktuálne vrcholia prípravy na montáž zdravotníckej techniky.

Image

Nová budova bola nevyhnutnosťou, veď výstavba Univerzitnej nemocnice L. Pasteura bola dokončená v r.1924, a aj keď pavilón úrazovej chirurgie z čias prvej Československej republiky bol vo svojej dobe moderným pracoviskom, dnes tieto parametre už nestačia.

Výstavba šesťposchodového moderného pavilónu urgentného traumatologického a internistického príjmu s operačnými sálami, modernými laboratóriami a pristávacou plochou pre vrtuľník sa začala vo februári 2012. Nová budova za takmer 26,5 mil. EUR sa stavia vďaka nenávratnému finančnému príspevku z Operačného programu Zdravotníctvo na rekonštrukciu a modernizáciu všeobecných nemocníc. Pod jednou strechou pavilónu budú  traumatologické ambulancie aj lôžková časť Kliniky úrazovej chirurgie, pracoviská Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) a Centrálne prijímacie oddelenie.

Image Image

„Som veľmi rád, že vďaka eurofondom môžeme výrazne skvalitniť zdravotnú starostlivosť pre pacientov UN L. Pasteura, čo bude v konečnom dôsledku znamenať obrovský prínos pre pacientov z celého východoslovenského regiónu, pretože sústredí traumatologickú starostlivosť na jednom mieste“, zdôraznil potrebu nového urgentného príjmu riaditeľ UN L. Pasteura Košice MUDr. Ladislav Rosocha, MPH.
Stavba je na dvoch poschodiach prepojená so susedným chirurgickým monoblokom, vybavená kvalitnou vzduchotechnikou a klimatizáciou. Výstavba nového Urgentného príjmu postupuje podľa najnovších noriem a musí spĺňať najprísnejšie kritéria z hľadiska energetickej hospodárnosti a čistoty prostredia.

Image 

Aktuálne sú hotové operačné sály, oddelenie JIS a OAIM, ambulancie aj pacientske izby. Každá izba je vybavená samostatným sociálnym zariadením, svojím spôsobom sú teda všetky nadštandardne riešené. Momentálne sa uskutočňujú komplexné funkčné skúšky a odstraňujú sa drobné nedostatky. Skolaudované sú: vysokonapäťová prípojka, spevnené plochy, vodohospodárske stavby ako aj nový vstup do chirurgického monobloku, ktorý je súčasťou stavby.
„Veľmi ma teší, že Košice a pacienti z nášho mesta a blízkeho okolia po vybavení nových priestorov získajú v budúcom roku do užívania ďalšie špičkové zdravotnícke pracovisko, vďaka ktorému sa zefektívni poskytovanie urgentnej starostlivosti za najprísnejších bezpečnostných, energetických i hygienických kritérií“, povedal primátor mesta Košice Richard Raši.

Len pred pár dňami sa heliport, umiestnený na streche nového urgentného príjmu, podrobil letovým skúškam pod dohľadom Špeciálneho stavebného úradu – Leteckého úradu. Skúšala sa najmä funkčnosť zabezpečovacích a osvetľovacích zariadení a vykonalo sa meranie hluku pri prevádzke vrtuľníkov.

Image 

„Stretli sme sa pri udalosti, ktorá má pozitívne posolstvo, pretože modernizácia našich zariadení je vždy dobrou správou pre pacientov aj pre zdravotníckych pracovníkov. Dnes síce hodnotíme ukončenie stavebnej časti, ale práce budú pokračovať a už na budúci rok sa stretneme pri odovzdávaní jedného z najmodernejších urgentných príjmov na Slovensku do prevádzky“, potvrdil po prehliadke stavby štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Viliam Čislák.

FOTOGALÉRIA:

Image

Image

Image

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 06 november 2013 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001