Dnes je utorok 2. júna 2020. Sviatok má Xénia zajtra má sviatok Karolína .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
ODDELENIE CENTRÁLNEJ STERILIZÁCIE A DEZINFEKCIE, pracovisko Trieda SNP 1 Formátovať pre tlač

22 september 2006    

 

Oddelenie centrálnej sterilizácie a dezinfekcie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice je  centralizované pracovisko, ktoré je samostatným odborom liečebno-preventívnej starostlivosti ako súčasť spoločných vyšetrovacích  a liečebných zložiek nemocncie. Zabezpečuje dekontamináciu  a sterilizáciu potrebného zdravotníckeho materiálu, nástrojov, prístrojov a zdravotníckych pomôcok pre ich ďalšie použitie. Poskytuje tiež výmenu chirurgického inštrumentária, v prípade jeho poškodenia ho nahradí novým. V rámci dezinsekcie a deratizácie vykonáva opatrenia na zabránenie rozmnožovania a šírenia škodlivých a ľudské zdravie ohrozujúcich článkonožcov a hlodavcov.

Oddelenie vzniklo v roku 1975, pričom sa v priebehu času modernizovalo a špecializovalo. Dnes ako jediné špecializované pracovisko v Košiciach, ale aj v širšom okolí poskytuje chemickú sterilizáciu etylénoxidom, ktorá sa zaraďuje medzi najúčinnejšie metódy sterilizácie termolabilného materiálu, s vynikajúcimi penetračnými vlastnosťami, najmä pri zdravotníckych materiáloch dlhších rozmerov s minimálnym priemerom.

Novou sterilizačnou technikou je taktiež plazmová sterilizácia v prístroji STERRAD – 100. Ide o vysoko účinnú, nízkotepelnú, netoxickú a suchú sterilizáciu. Prostredie s nízkou relatívnou vlhkosťou, používané v systéme STERRAD umožňuje sterilizovať prístroje citlivé na vlhko a nepoškodzuje ich moderné elektronické obvody.  Snahou pracoviska do budúcnosti je rozšírenie služieb chemickej sterilizácie formou plazmového, ekologicky významného sterilizátora.

Oddelenie centrálnej sterilizácie a dezinfekcie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice poskytuje služby nielen pre univerzitnú nemocnicu, ale aj iné nemocnice a neštátne zdravotnícke zariadenia.

 

VEDENIE PRACOVISKA:   

Poverený výkonom funkcie vedúci lekár:  MUDr. Tomáš Andráš, MBA
Vedúca sestra: Mgr. Anna Hildebrandová

Image

TEL. KONTAKT:
Primár: 055/ 640 2808
Vedúca sestra: 055/ 640 4250

 

F O T O G A L É R I A : 

Image

 

 Image

 

 

Pracovisko: Tr. SNP 1  Poliklinika nízka časť Budova 03   suterén 

 

  Primár: 055 / 640 2808
Vedúca sestra: 055 / 640 4250

Pridal: Ing. Štefan Uhrín    
Naposledy zmenené ( 10 august 2016 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001